دانلود گزارش كارآموزي در نمايندگي پارس خودرو|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

دانلود گزارش كارآموزي در نمايندگي پارس خودرو

دانلود بهترین فایل دانلود گزارش كارآموزي در نمايندگي پارس خودرو
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
دانلود گزارش كارآموزي در نمايندگي پارس خودرو

دانلود-گزارش-كارآموزي-در-نمايندگي-پارس-خودرو

فرمت فایل:   word

تعداد صفحات:   46

 

 

چگونگي تنظيم آوانس اوليه و تنظيم كردن موقعيت قرار گيري دلكو

مقدار آوانس اوليه معمولاً توسط سازندگان خودرو بر طبق اصلاحات نامي در روي پولي ميل لنگ علامت زده مي شود. براي اجراي اين تنظيمات،ابتدا دهانه پلاتين و خودپلاتين را بررسي كرده و از تميز و سالم جازده شدن آن اطمينان حاصل كنيد. در روي بدنه موتور يك علامت با يك نشانه كه معمولاً در ند بوك اتومبيل به آن اشاره شده است موجود مي باشد. در چنين حالتي يا نشانه بايد با بغل روي ولي در يك خط قرار گرفته باشد وقتي اين دو نشانه در يك خط با هم قرار گرفتند در يك زمان مشترك دهانه پلاتين دلكو كاملا باز بوده و سرچكش برق كاملاً به طرف واير يا ترمينال شمع شماره يك مي باشد در اين حالت تايمينگ موتور درست است در پوش دلكو را برداشته وموتور را آن قدر بچرخانيد تا سرچكش برق به طرف ترمينال واير شمع شماره يك قرار بگيرد، در اين حالت دهانه پلاتين شروع به باز شدن مي كند در حال چرخاندن موتور براي بدست آوردن كوچكترين حالت ممكن براي حركت موتور به ترتيب زير عمل كنيد :

خودرو را در يك سطح صاف قرار دهيد.چرخها را در حالت قفل كامل قرار دهيد، ترمز دستي را آزاد كرده و از نگهدارده چرخها استفاده كنيد. لازم به ذكر مي باشد كه اين روش براي خودرو رهايي كه سيستم انتقال قدرت اتوماتيك دارند عملي نمي باشد.

حال : يك سيستم چراغ دلكو را به سيم ولتاژ پايين دلكو متصل كرده و سيم اتصال بدنه را نيز بدنه اتومبيل (اتصال منفي ) متصل كنيد. سر نخ را در حالت جرقه قرار داده حال پولي ميل لنگ موتور را آنقدر بچرخانيد تاموقعي كه دو علامت با هم در يك خط قرار بگيرند، حال در حالي كه بدنه دلكو را نگه

داشته ايد بست ضامن آن را شل كنيد. حال اگر لامپ چراغ دلكوروشن است. دلكو را در جهت حركت چكش برق چرخانده تا موقعي كه لامپ چراغ دلكو خاموش شود.

حال درست در همين موقع مقدار كمي بدنه دلكو را در جهت خلاف گردش چكش برق بچرخانيد تا موقعي كه لامپ چراغ دلكو در آستانه روشن شدن قرار بگيرد. مجدداً بدنه دلكو را سفت كنيد. براي بررسي بيشتر موتور را يك دور در جهت گردش آن بچرخانيد حال موقعي كه چراغ دلكو در آستانه روشن شدن قرار مي گيرد بايد علامت ها روبروي هم در يك خط قرار بگيرند. در صورت لزوم آنچه را كه گفته شده مجدداً تكرار كنيد. چنانچه بنا به دلايل خاصي بدنه دلكو تكان خورده بود براي تنظيم تايمينگ موتور ابتدا بايد بدنه دلكو را درست جا يزنيد چون در اين مواقع محدوديتهاي آوانس فلاش نيز وجود دارد.

براي تنظيم موقعيت قرار گيري صحيح بدنه دلكو ابتدا علامت هاي روي پولي رادر يك راستا قرار دهيد موتور را بچرخانيد تا موقعي كه سرچكش برق به سمت ترمينال شماره يك باشد.حال دلكو را جا بزنيد البته در بعضي مواقع لازم مي شود كه موتور را يك دور كامل چرخانده تا دقيقاُ بدنه دلكو در جاي صحيح خود قرار بگيرد.

7     چراغ چشمك زن حتماً بايد به واير شمع شماره يك  متصل شده باشد براي انجام اين كار از اصلاحات ارائه شده توسط شركت سازنده استروب لايت استفاده كنيد.

10     وقتي كه موتور در حال كا كردن است نور لامپ به شما اجازه مي دهد كه تنظيمات را همانطور كه انجام داد ايد ببينيد.

8     تنظيم سريع : براي اجراي يك تنظيم سريع بدنه دلكو را چرخانده كه اين باعث مي شود صفحه تماس پلاتين ها به بادامك محرك نزديك تر شود سپس آن را توسط پيچي كه در تماس دلكوها يكسان بوده و به موتورمتصل است آن را سفت كنيد و سپس در پوش دلكو را ببنيديد.

9     تنظيم دقيق : صفحه اصلي دلكو را حركت داده تا جايي كه بهترين حالت ممكن براي كاركرد موتور حاصل شود (اين روش موقعي كه موقور روش است بهتر عمل مي كند )حال با شل كردن پيچ نگهدارنده كه در طرف آن دو علامت A براي آوانس و r براي ريتادر وجود دارد. با حركت دادن بدنه دلكو حالت صحيح را انتخاب كنيد.(اين روش نيز همچنين باعث نزديك شدن پلاتين ها به بادامك مي شود)

سيستم جرقه      قسمت شمع ها

ميزان كار آيي شمع ها بطور معمول 10000 مايل مي باشد اما توصيه مي شود كه هر 3000 مايل يك بار شمع ها را باز كرده و آنها را تميز و بررسي كرده و مجدداً ببنديد و يا همچنين در اكثر مواقعي كه موتور شرايط كار كرد خوبي ندارد. اكثر شمع هاي امروزي به طور يك تكه ساخته شده جنس عايق آنها سراميك بوده و از بدنه اي محكم و پر قدرت برخوردارند. براي باز كردن شمع ها به روش زير عمل كنيد :

ابتدا وايرهاي ولتاژ بالا را از شمعها جدا كرده و واير مربوط به هر شمع را علامت بزنيد همواره دقت داشته باشيد كه وايرها را با وسايل نوك تيز علامت گذاري نكنيد زيرا ممكن است لايه هاي محافظ عايق شمع ها آسيب ببينيد، اگر شمعها قبلاً درست بسته شده باشند باز كردن آنها آساني مي باشد. توصيه اكيد آن است براي باز كردن شمع ها از آچار بكس، رينگي يا آچار مخصوص شمع استفاده كنيد. در هنگام استفاده از آچار ها دقت كنيد كه درست تا انتهاي در شمع فرو رفته باشند و به طور اريب (به سمت يك طرف) قرار نگرفته باشند زيرا اين كتر باعث ضربه زدن به عايق (چيني يا سراميك) شمع خواهد شد. بعد از باز كردن شمع ها و وارسي نمودن و ان را تميز كرده، مقدار دهانه شمع را بررسي كنيد. (بافيلر مخصوص شمع ) سپس قبل از بستن شمعها رزوه هاي آنها را با روغن موتور مقدار چرب كرده و آنها را ببنديد.

براي بستن شمعها به طريقه زيرعمل كنيد :

            تا جايي كه ممكن است شمعها را با دست سفت كنيد.

            سپس با استفاده از يك آچار مناسب (طبق دستور العمل هاي سازنده ) آنها را سفت كنيد. هيچگاه  شمعها را بيش از حد سفت نكنيد.چون در اين صورت در هنگام سرويس بعدي براي باز كردن آنها با مشكلات زيادي مواجه خواهيد شد. لازم به ذكر مي باشد كه در موتور هايي با آلياژهاي سبك اينكار باعث زدن به رزوه ها شده و ممكن است است صدمات جبران ناپذيري را به موتور وارد مي كند.

بعد از تعويض شمعها اطمينان حاصل كنيد كه از شمعها يكسان (پايه كوتاه يا پايه بلند ) استفاده مي كنيد. اين مسئله خصوصاً در مواقعي كه از يك جنس مختلف قرار است استفاده شود. اهميت زيادي پيدامي كند.

بستن شمعها اشتباه ممكن است خصوصاً در سرعتهاي بالا مشكلات عديده زيادي را فراهم آورد. در اشكال زير مراحل پاك كردن شمعها را مشاهده مي كنيد.

8     براي جيلوگيري از ورود ذرات معلق به درون سيلندر كه باعث صدمه زدن به موتور مي شود. هنگام باز كردن شمع ابتدا اطراف آن را با يك برس نرم تميز كنيد.

9     براي باز كردن شمع حتماً از آچار رينگي يا بكس استفاده كرد و آنها را خوب جا بزنيد، دقت كنيد كه بدنه عايق بدنه شمع آسيب نبيند.

10     بدنه رزوه شده شمع را بايد با يك برس نرم روغني شده در يك ظرف سفيد پاك كنيد. استفاده از برس سيمي توصيه نمي شود.

11     قبل از تنظيم دهانه شمع ابتدا با يك وسيله خاص مقداري الكترود را خم كنيد. از نيروي خيلي زياد استفاده نكنيد.

12     هر گونه مواد زايد را از سطح شمع و مركز الكترودها پاك كنيد تاجايي كه كاملاً تميز شود.

13     حال به آرامي الكترود منفي را تا جايي كه توسط شركت سازنده معرفي شده برگردانيد. براي اينكار مي توانيد از يك فيلر سخت استفاده كنيد.

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: دانلود گزارش كارآموزي در نمايندگي پارس خودرو

مطالب مرتبط

دانلود گزارش كارآموزي در نمايندگي پارس خودرو


نگاهی به مبانی زیبایی‌شناسی هنر یونان و تأثیر آن بر هنر غرب

آشنایی با تاریخچه هنر نگارگري ايران و آثار به جا مانده

آشنایی با هنرپیشگی و پرورش و تمرکز ذهنی هنرپیشه و مروری بر برداشتهای بازیگر از نقش

آشنایی با نانوتکنولوژی و کاربرد آن در رفع آلودگی هوا

آشنایی با هوش و عوامل موثر در کم هوشی

آشنایی با هواپیما و انواع نحوه پرواز آن و ارائه طرح نوینی از هواپیما

آشنایی با مفاهیم تهاجم فرهنگی و مخاطبان و اهداف آن

آشنایی با بیماری هیپوکندریا (خود بیمار انگاری)

آشنایی با هيبنوتيزم و تاریخچه آن

بررسی اثرات ورزش بر دستگاهها و اندامهاي بدن و مقابله با بيماريهاي مختلف

دانلود پاورپوینت SAN و NAS

دانلود پاورپوینت سخت افزار کامپیوتر

دانلود پاورپوینت عوامل ایجاد خطا در شبکه های برق

دانلود پاورپوینت وی پی‌ان ( VPN ) چیست ؟

دانلود پاورپوینت Hotspot چیست ؟

دانلود پاورپوینت RADIUS  SERVER چیست؟

دانلود پاورپوینت آشنایی با تجارت الکترونیک (Business) و زیر ساخت های آن

دانلود پاورپوینت توانایی کار با اکسل Excel

دانلود پاورپوینت ویروس های کامپیوتری

دانلود پاورپوینت اینترنت ماهواره ای