تحقیق آماده در خصوص آنفلوانزای مرغی|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

تحقیق آماده در خصوص آنفلوانزای مرغی

دانلود بهترین فایل تحقیق آماده در خصوص آنفلوانزای مرغی
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
تحقیق آماده در خصوص آنفلوانزای مرغی

تحقیق-آماده-در-خصوص-آنفلوانزای-مرغی

فرمت فایل:   word

تعداد صفحات:   8

 

 

تاریخچه آنفلوانزای مرغی
اولین بار در سال 1997 در هنگ كنگ زیرگونه ای از آنفلوانزای مرغی(H5N1) باعث بیماری شدید تنفسی در انسانها شد به طوری   كه سبب ابتلای 18نفر و مرگ 6نفر از آنها شد. همزمان مرگ و میر شدید در پرندگان هنگ كنگ ایجاد شد كه مسؤولان بهداشت محلی برای كنترل این آنفلوانزای مرغی مجبور شدند حدود 5/1میلیون قطعه پرنده را نابود كنند. در سال 1999نیز در جریان اپیدمی آنفلوانزای مرغی باز عده ای دیگر مبتلا شدند و در آغاز سال 2003نیز آنفلوانزای مرغی با زیرگروهی دیگر باعث ابتلای حدود 180 انسان شده و سرانجام اپیدمی اخیر از اواسط دسامبر 2003 شروع شده است به طوری كه از ابتدای این اپیدمی آنفلوانزای مرغی تا به حال، میلیونها قطعه پرنده تلف شده اند. كشورهایی كه در جریان این اپیدمی، بیماری از آنها گزارش شده است عبارتند از:چین، ویتنام، تایلند، كره جنوبی، كامبوج، لائوس، ژاپن، اندونزی، تایوان و پاكستان. به هرحال واقعیت این است كه شیوع آنفلونزا تاكنون باعث مرگ حدود 50 میلیون انسان در جهان شده است.

آنفلوانزای مرغی چیست؟
دكتر محمد صادقی، دامپزشك در مورد این بیماری می گوید:آنفلوانزای مرغی نوعی بیماری ویروسی مشترك بین طیور و انسان است، این بیماری، در بیشتر موارد بوقلمون و مرغ را مبتلا می كند و در برخی از موارد انسان از طریق ذرات آلوده معلق در هوا و از راه تنفسی گرفتار می شود. این بیماری، برای اولین بار در سال 1960 در آفریقای جنوبی شناسایی شد و اولین همه گیری آن در ایران در سال 1977 مشاهده شد. عامل این بیماری نوعی ویروس است كه دارای گونه های كشنده و غیركشنده است. در ایران نوع غیركشنده آن بصورت بومی وجود دارد. بیماری آنفلوانزای مرغی، علاوه بر آفریقای جنوبی و ایران، در اغلب كشورهای جهان كه دارای مراكز پرورش بوقلمون هستند، مشاهده شده است. پس از اولین همه گیری این بیماری در ایران، این بیماری در كشورها نیز بومی شده است.
همه گیری هایی كه عامل آن ویروس نوع كشنده بیماری است، برای انسان نیز خطرناك و كشنده است. ولی همه گیریهای ناشی از انواع غیر كشنده بیماری به علت قابلیت جهش ویروس غیر كشنده به نوع كشنده نیز حایز اهمیت است، زیرا عدم كنترل این همه گیری ها می تواند باعث گسترش جهانی بیماری در طیور و انتقال آن به انسان شود. وی در مورد علایم بالینی این بیماری می افزاید:مهمترین علایم بالینی در انسان عبارتند از:علایم تنفسی، گوارشی و درد مفاصل. در جوجه بوقلمونها، علایم بالینی مشاهده شده عبارتند از:علایم تنفسی، آب ریزش بینی، ورم ملتحمه و سینوزیت در بوقلمون بالغ، بیماری خفیف تنفسی و كاهش تولید تخم و در جوجه مرغها سینوزیت، عدم تعادل، پیچ خوردن گردن و افسردگی. لازم به ذكر است كه تنها در 5 درصد جوجه مرغهای بیمار علایم بیماری بروز می كند. وی تأكید می كند:مهمترین تأثیرات نامطلوب بیماری در طیور كه به بروز پیامدهای اقتصادی منجر می شوند عبارتند از:مرگ و میر تعداد بسیاری از طیور و كاهش تخم مرغ. بیماری آنفلوانزای مرغی بر اثر استنشاق ذرات معلق در هوای آلوده به ویروس و تماس مستقیم طیور با یكدیگر گسترش می یابد. این ویروس، شدیداً

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: تحقیق آماده در خصوص آنفلوانزای مرغی

مطالب مرتبط

تحقیق آماده در خصوص آنفلوانزای مرغی


بررسی مبانی انقلاب و حکومت امام خميني و مشروطه نائيني

بررسی آناهیتا، الهه نگهبان چشمه و باران و معبد آناهیتا

بررسی انواع آزمونهای علوم زیستی و بهداشت سال اول دبیرستان ( سنجش و ارزشیابی آموزشی )

بررسی پمپ های سانتریفیوژ و انواع و کاربردها و اجزای آن

بررسی پرواربندی و مقدمات و انواع روشهای آن

بررسی موتورهای دیزل و سوخت رسانی و انواع و اصول کار آنها

بررسی انکوباتورها و انواع و شکل گیری آنها

بررسی اهرام ثلاثه مصر و معماری و ساخت آن

بررسی اهمیت ورزش و فواید آن از دیدگاه اسلام

بررسی جایگاه آهن در بدن انسان و موادغذایی حاوی آهن

بررسی کالبد شناسی و سیستم های مختلف بدن ماهی

بررسی جایگاه كتابخانه ديجيتالي و مدارس هوشمند و مدارس مجازي در آموزش مجازي مدارس

بررسی رودخانه و قبایل و ویژگی های جنگل های آمازون

بررسی تاریخچه و جایگاه و اهداف اصل فردی کردن مجازات در حقوق ایران

بررسی و آشنايي با ميکرو کنترلرهاي AVR ، جامع و کاربردی

بررسی خواص فيزيكي و شيميايي نوكلئيك اسيدها ، متن فاقد شکل می باشد

روپوزال آماده در خصوص بررسی اجرای علنی مجازات ها از منظر جامعه شناسی جنایی

بررسی و مطالعه ادله حجیت و ادله حصیب استصحاب

بررسی اختیار دولت ها و سازمانهای دولتی در مراجعه به داوری تجاری بین المللی

بررسی تاثیر انواع پرتوها بر جنین و زایمان