بررسی ویژگی های بهشت (مناسب برای تحقیق درسی)|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

بررسی ویژگی های بهشت (مناسب برای تحقیق درسی)

دانلود بهترین فایل بررسی ویژگی های بهشت (مناسب برای تحقیق درسی)
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی ویژگی های بهشت (مناسب برای تحقیق درسی)

بررسی-ویژگی-های-بهشت-(مناسب-برای-تحقیق-درسی)

فرمت فایل:   word

تعداد صفحات:   37

 

 

در توصيف فرشتگان فرمود:

...و منهم اءلحظة لعباده ، و السدنة لاءبواب جنانه

...و برخى از آنان فرشتگان نگهبانان بندگان خدا، و خدمتگذاران دروازه هاى بهشت او هستند...

نعمت هاى بهشت :

...فلور ميت ببصر قلبك نحوما يوصف لك منها لعزقت نفسك عن بدائع ما اءخرج الى الدنيا من شهواتها و لذاتها، و زخارف مناظرها و لذهلت بالكفر فى اصطفاق اءشجار غيبت عروقها فى كثبان المشك على سواحل اءنهارها، و فى تعليق تغليق كبائس اللولوء الرطب فى عساليجها و اءفنائها و طلوع تلك الثمار مختلفة فى غلف اءكمامها، تجنى من غير تكلف فتاءتى على منية مجتنيها و يطاف على نزالها فى اءفنية قصورها بالاءعسال المصفقة ، و الخمور المروقة قوم لم تزل الكرامة تتمادى بهم حتى حلوا دار القرار و اءمنوا نقلة الاءسفار، فلو شغلت قلبك اءيها المستمع بالوصول الى ما يهجم عليك من تلك المناظر المونفة ، لزهقت نفسك شوقا اليها و لتحملت من مجلسى هذا الى مجاورة اءهل القبور استعجالا بها، جعلنا الله و اياكم ممن يسعى بقبله الى منازل الاءبرار برحمته . (61)

...پس اگر با ديده دل به آنچه از بهشت براى تو وصف شده است نگاهت را بدوزى ، جان تو از آنچه از دنيا، همچون شهوت ها و خوشى ها و زيورها و منظره هاى دل انگيز و زيباى آن كه براى تو آفريده شده است بيزارى جسته و با انديشيدن در صداى برگ هاى درختانى كه در اثر وزش نسيم پديد مى آيد و ريشه هاى آن درختان در درون تپه هايى از مشك بر ساحل جوى هاى بهشت پنهان گرديده است ، و نيز با انديشيدن در خوشه هاى مرواريد، و شاخه هاى تر و تازه آن ، و ظاهر شدن آن ميوه ها به صورت هاى گوناگون ، در پوست شكوفه هاى آن درختان ، جان تو حيران و سرگردان و از خود بيخود مى گردد. انديشيدن در آن ميوه هايى كه بدون زحمت چيده شده و به آن گونه كه چيننده بخواهد حاضر مى شود و براى ساكنان آن در گرداگرد كاخ ‌هاى آن ، عسل هاى صاف و خالص ، و شراب هاى تصفيه شده به چرخش در مى آيد. اهل بهشت گروهى هستند كه همواره بزرگوارى شامل آنان شده تا اينكه به سراى آرامش بهشت جاويد رسيده و از نقل مكان ها و سفرها آسوده گردند، پس اى شنونده ! اگر دل خود را از هر چيزى بازداشته ، و به رسيدن به آن منظره هاى شگفت انگيز مشغول گردانى ، جان تو در اشتياق بهشت پرواز نموده و براى تعجيل در رسيدن به آن ، مجلس ‍ سخنرانى مرا رها نموده و همسايگى به گور خوابيدگان را بر خواهى گزيد. خداوند ما و شما را از كسانى قرار بدهد كه با رحمت خداوند و با تمام وجود براى رسيدن به جايگاه نيكان تلاش مى نمايند.

...فاما اءهل الطاعة فاثابهم بجواره ، و خلدهم فى داره ، حيث لا يظعن النزال ، و لا تتغيربهم الحال و لا تنوبهم الاءفزاع و لا تنالهم الاءسقام و لا تعرض  لهم الاءخطار و لا تشخصهم الاءسفار... (62)

...پس آنان كه پيرو و مطيع خداوند هستند، خداوند به آنان پاداش ‍ همجوارى با خود را بخشيده و در سراى خود آنان را زندگانى جاويد داده است . آن جايى كه وارد شوندگان آن بيرون نيايند و حال آنان دگرگون نشود، ترس ها بدانان روى نياورد و بيمارى ها به آنان نرسد و به خطرها گرفتار نگردند و سفرها آنان را به رنج نيندازد...

كفى بالجنة ثوابا و نوالا.

بهشت به عنوان پاداش و رسيدن به نعمت ها بس است ...

و ليس شى ء بخير من الخير الا ثوابه ، و كل شى ء من الدنيا سماعه اءعظم من عيانه ، و كل شى ء من الاءخرة عيانه اءعظم من سماعه فليكفكم من العيان السماع و من الغيب الخير، و اعلموا اءن ما نقص من الدنيا و زاد فى الاخرة خير مما نقص من الاخرة و زاد فى الدنيا .

و هيچ نيكى بهتر از نيكى ديگر نيست جز پاداش خداوند، و هر چيزى از نعمت هاى دنيا شنيدنش بزرگتر مهمتر و با عظمت تر از ديدن آن ، و هر چيزى از آخرت ، ديدن آن ، بزرگتر از شنيدنش است نعمت هاى دنيا وصفشان بهتر از ديدنشان ، ولى نعمت هاى آخرت ديدنشان بهتر از وصفشان است پس هم اكنون كه در دنيا زندگى مى كنيد و شما را ياراى ديدن نعمت هاى آخرت نيست به شنيدن نعمت هاى آخرت به جاى ديدن نعمت هاى آن ، و نيز به خبرهاى غيبى از جهان رستاخيز به جاى ديدن آنچه كه اكنون از ديدگان شما پنهان است بسنده كنيد، و بدانيد آنچه از دنيا كاهش يافته و بر آخرت افزوده گردد، بهتر است از آنچه كه از آخرت كاهش يافته و بر دنيا افزوده گردد...

لا ينقطع نعيمها، و لا يهرم خالدها و لا يباءس يياءس ساكنها .

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: بررسی ویژگی های بهشت (مناسب برای تحقیق درسی)

مطالب مرتبط

بررسی ویژگی های بهشت (مناسب برای تحقیق درسی)


بررسی ورزش فوتسال و قوانین آن

بررسی صنعت اتئمبیل سازی و چند اتومبیل مورد استفاده در ایران و اجزای آنها

آموزش خياطي و بررسی چرخکاری و اتوکاری

طراحی و چاپ دیجیتال و مالتی مدیا

بررسی قواعد حقوق جزا در قوانين دوره عثماني و تأثير دين بر آنها

بررسی طرح کسب و کار عمل آوري و بسته بندي داروهاي گياهي

بررسی بازی تنیس و قوانین آن

بررسی صنايع دستي و انواع آن

صداقت و اثرات آن

بررسی شيوه‎هاي مديريت كلاس و مهارت‎هاي ارتباط با دانش‎آموز

چگونگی نوشتن طرح توجیه یک واحد صنعتی

بررسی انواع بيماري‌هاي پوستي در ورزش هاي مختلف

تحقیق درسی در خصوص دايناسورها

ساختارهاي سنتي و جديد سازماني، رابطه اين ساختارها را با مديريت با چارتهای سازمانی

بررسی و مقايسه ويژگيهاي شخصیتی زنان سرد مزاج با زنان عادي همراه با نمونه موردی براساس آزمون MMPI

آشنایی با سازمان WTO و وظایف آن

بررسی نقش هوش هیجانی و هوش عمومی در یادگیری

بررسی نقش معلم و ویژگی های ارتباطی معلم در مدیریت کلاس

بررسی تاريخچه و وجه تسميه واژه ونداليسم

بررسی اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه