بررسی ماشینهای همزمانی و اجراي قفلهاي به هم پيوسته و مدلهايي از حافظه هاي پايدار|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

بررسی ماشینهای همزمانی و اجراي قفلهاي به هم پيوسته و مدلهايي از حافظه هاي پايدار

دانلود بهترین فایل بررسی ماشینهای همزمانی و اجراي قفلهاي به هم پيوسته و مدلهايي از حافظه هاي پايدار
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی ماشینهای همزمانی و اجراي قفلهاي به هم پيوسته و مدلهايي از حافظه هاي پايدار

بررسی-ماشینهای-همزمانی-و-اجراي-قفلهاي-به-هم-پيوسته-و-مدلهايي-از-حافظه-هاي-پايدار

فرمت فایل:   word

تعداد صفحات:   14

 

 

 

5.4 – همزماني

 

ماشينهاي همزماني با روالهاي نرم افزاري در سطح كاربر ساخته شده اند كه آن استنادي است كه دستورات همزماني موجود در سخت افزار.

براي چند پردازنده هاي كوچكتر يا وضعيت رقابتي پايينتر،قابليت كليد سخت افزاري در يك دستور بي‌وفقه يا ترتيب و توالي دستور در بازيابي ذره وار(اتميك) و تغيير يك مقدار است و مكانيزم همزماني نرم افزاري اين توانايي را مي سازد در اين بخش ما روي پياده سازي عمليات همزماني،باز كردن و قفل كردن تمركز مي كنيم.

Locl وunlock مي توانند بطور مستقيم در يك ممانعت متقابل بكار روند،همچنين در بكار بردن مكانيزمهاي همزماني پيچيده تر.

در يك مقياس بزرگتر در چند پردازنده ها يا در وضعيت رقابتي بالاتر،همزماني كارائي بيشتري را دارد چون رقابتهاي بيشتر تأخيرهاي اضافي را بوجود مي آورد ما در اينجا بحث مي كنيم كه چگونه مكانيزمهاي همزماني اوليه روي تعداد،بيشتري از پردازنده گسترش مي يابد.

 

اسانس سخت افزار اوليه

در قابليت كليد ما مستلزميم همزماني را در يك چند پردازنده كه مجموعه اي از سخت افزارهاي اوليه با قابليت خواندن ذره وار و يك مكان يابي حافظه است را اجرا كنيم بدون چنين قابليتي هزينه ساخت همزماني اوليه خيلي بيشتر خواهد بود و تعداد پردازنده ها افزايش خواهد يافت تعدادي قاعده دستورسازي براي سخت افزار اوليه وجود دارد كه در جهت بهبود قابليت خواندن ذره وار و مكان يابي مناسب استفاده مي شود و با چند راه مي توان خواندن و نوشتن ذره وار را بيان كرد. اين سخت افزار اوليه اساس ساخت بلوكهايي است كه در انواعي از عمليات همزماني سطح كاربر استفاده مي شود و همچنين شامل قفلها و مانع هاست.

بطور كلي در اين معماري نمي توان انتظار داشت كه كاربران روي سخت افزار اوليه كار كنند اما در عوض انتظار مي رود كه از سيستمهاي برنامه نويسي براي ساخت يك كتابخانه همزماني استفاده شود كه معمولاً يك پردازش پيچيده است.

حال بحث را با يك سخت افزار اوليه و چگونگي عمليات همزماني براي آن شروع مي كنيم يكي از انواع عمليات همزماني مبادله اتمي (atomic exchanye) است كه ارزش يك رجيستر را با حافظه عوض مي كند حال ببينيم چگونه از اين عمليات همزماني استفاده كنيم. فرض مي كنيم كه مي خواهيم يك قفل ساده بسازيم و در آن با ارزش 0صفر نشان مي دهيم كه قفل آزاد است و با 1 نشان مي دهيم كه غير قابل استفاده است در رجيستر و حافظه آدرس مطابق قفل است دستور emchanye 1 را برمي گرداند اگر پردازنده قبلاً دستيابي شده و در غير اينصورت 5 را برمي گرداند. در حالت ديگر آن مقدار با 1 تغيير مي كند و با حصول0 صفر از هر تغييري جلوگيري مي كند. بطور مثال فرض مي كنيم دو پردازنده داريم كه هر يك تلاش مي كند همزماني را عوض كند اين رقابت وقتي تمام مي شود . كه يكي از پردازنده ها تغيير را انجام مي دهد و 0 را برگرداند و در اينصورت پردازنده دوم 1 را باز خواهد گرداند آن كليد از مبادله اوليه براي اجدا كردن همزماني در عمليات اتميك استفاده مي كند. آن مبادله غيرقابل تقسيم است و دو مبادله همزمان با نوشتن مكانيزمهاي پشت سرهم (سريالي ) مرتب مي شود.

تعداد ديگر از اتميك هاي اوليه وجود دارد كه در انجام همزماني بكار برده مي شود و همه آنها قابليت خواندن و update كردن حافظه دارند و همچنين وضعيتي كه مي گويد آيا دو عمليات به صورت ذره وا انجام مي شود يا نه.

در حال حاضر يكي از عملياتي كه در چند پردارنده هاي قديمي استفاده مي شود تست كردن و نشاندن است (test       and       set) كه يك مقداررا تست مي كند و اگر آن مقدار توسط آن تست تصويب شد آن را قرار مي دهد. براي مثال ما مي توانيم عملياتي را تعريف كنيم كه براي  0 تست شده و در آن ارزش 1 قرار گرفته.نوع ديگر از همزماني اتميك او  fetch a increment است كه ارزش محل حافظه و افزايش ذره اي را برميگرداند وجود 0 نشان مي دهد كه متغير همزماني مطالبه نشده و ما مي توانيم از fe tch a increment فقط در مبادله استفاده كنيم كاربردهاي ديگري از عمليات وجود دارد مشابه fetch a increment  كه مختصراً به آنها خواهيم پرداخت. دستورات بي وقفه در اجراي عمليات حافظه اتميك،زمانيكه به هر دو حافظه خواندني و نوشتني نياز است يكسري رقابتها را مطرح مي كند. پيچيدگي كه در كاربرد آن است مربوط به زمانيست كه سخت افزار هيچ عمليات ديگري را در بين خواندن و نوشتن نمي تواند انجام دهد و منجر به بن بست مي شود.

 

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: بررسی ماشینهای همزمانی و اجراي قفلهاي به هم پيوسته و مدلهايي از حافظه هاي پايدار

مطالب مرتبط

بررسی ماشینهای همزمانی و اجراي قفلهاي به هم پيوسته و مدلهايي از حافظه هاي پايدار


بررسی آموزش بزرگسالان درایران و جهان و بررسی ویژگیها و اهداف مشکلات برنامه های آموزشی بزرگسا

بررسی آلومینا و خواص و کاربردهای آن

بررسی خاک و عناصر سهمی در آلودگی خاک و محیط زیست

بررسی نحوه و اهمیت و تاثیر آمادگي ذهني براي شركت در مسابقات ورزشی

بررسی انحرافات اجتماعی نوجوانان و بررسی انواع پیشگیری و نقش خانواده در پیشگیری از آن

بررسی آژانس بین المللی انرژی اتمی و فعالیتها و اهداف آن و مروری بر انرژی هسته ای ایران

بررسی آلودگی آبهای ایران و دریای خزر و خلیج فارس

اندازه گيري عملكرد سازمانها ( با استفاده از سيستم سنجش تعالي کسب و کار کانجي)

بررسی انرژی هسته ای و نیروگاه های هسته ای و اجزا و تشکیل آن و مروری بر بمب اتم

چگونگی دست یابی و استفاده از انرژیهای پاک

نصب شبکه و اتصال به اینترنت

نگاهی به مبارزه علیه جرایم ساماندهی شده و همکاری پلیس و گمرک

نگاهی گذرا به رويکردهای فلسفی انديشه ورزان معاصر و مروری بر فلسفه وجودی

نگاهی به فیزیک فضا و اتمسفر و گرم شدن زمین

نگاهی به آتشفشان و سنگ های آتشفشانی و ماگما

اتصال شبکه های VLAN از طریق سوئیچ

بررسی بیماری های قلبی عروقی و علل و پیشگیری از آنها

مختصری بر اپيدميولوژي بيماري هاي غير قابل انتقال

نگاهی به حوادث و سوانح و پیشگیری و آسیبهای ناشی از آن

بررسی مراحل اجراي ساختمان فلزي