پروژه و تحقیق آماده: مقدمه ای بر مدیریت مالی و تجزیه و تحلیل مدیریت مالی 29 صفحه فایل|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

پروژه و تحقیق آماده: مقدمه ای بر مدیریت مالی و تجزیه و تحلیل مدیریت مالی 29 صفحه فایل

دانلود بهترین فایل پروژه و تحقیق آماده: مقدمه ای بر مدیریت مالی و تجزیه و تحلیل مدیریت مالی 29 صفحه فایل
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
پروژه و تحقیق آماده: مقدمه ای بر مدیریت مالی و تجزیه و تحلیل مدیریت مالی 29 صفحه فایل

پروژه-و-تحقیق-آماده-مقدمه-ای-بر-مدیریت-مالی-و-تجزیه-و-تحلیل-مدیریت-مالی-----29-صفحه-فایل

فرمت فایل:             word

تعداد صفحات:   29

 

 

 

مدیریت مالی

مدیریت مالی در برگیرنده مختلف تصمیم گیری ها می شود. ما می توانیم این تصمیم گیری ها را به 3 دسته اصلی تقسیم کینم:

1         تصمیمات سرمایه گذاری   2         تصمیمات تامین اعتبار   3         تصمیماتی که شامل هر دوی آنها می شود.

تصمیمات سرمایه گذاری با طرز استفاده از سرمایه، خرید ، نگهداری یا فروش تمام انواع دارایی ها سرو کار دارد. به این ترتیب که لازم است که یک دستگاه مهرزن از کار افتاده بخریم؟ لازم است که یک خط تولید را راه اندازی کنیم؟ وسایل قدیمی را بفروشیم ؟ یک کمپانی یا موسسه را بخریم؟ نقدینگی خود را در بانک نگهداریم؟

تصمیمات مالی شامل فراهم آوردن سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و تامین اعتبار برای فعالیتهای هر روز می شود. آیا مدیران باید از درامدهایی که از موسسات به دست امده استفاده کند؟ آیا آنها بایست از نقدینگی که از خارج از واحد تجاری آنها به دست آمده استفاده کنند؟

فعالیتها و سرمایه گذاری های یک شرکت می تواند از خارج از شغل آنها تامین اعتبار شود موسسه بدهی های تحمیلی (incurring debts) قبل مثل استفاده از وام بانکی و فروش اوراق بهادار یا به وسیله فروش سهام مالکیت . زیرا هر یک از این روشهای مالی تجارت را در مسیرهای مختلفی قرار می دهد که در آنها تصمیمات  مالی اهمیت زیادی دارد. بسیاری از تصمیمات کاری به طور همزمان شامل هم سرمایه گذاری وهم تامین اعتبار می شود. مثلاً یک شرکت ممکن است بخواهد از یک شرکت یا موسسه دیگر در تصمیم گیری درباره سرمایه گذاری استفاده کند.

گر چه موفقیت در انتخاب آنها بستگی به چگونگی تامین اعتبار کردن دارد: که به صورت قرض کردن پول باشد یا با قیمت خرید مقابله کرد یا با فروش سهام یا اوراق بهادار باشد و یا معاوضه سهام اوراق بهادار باشدو اگر مدیران تصمیم به قرض کردن پول بگیرند پول قرض گرفته شده باید در مدت زمان معینی پس داده شود. سرمایه گذران ( آنهایی که پول قرض می دهند)  معمولاً در سود شرکتهایی که پول را قرض گرفته اند سهیم نمی شوند. از طرف دیگر اگر مدیران تصمیم بگیرند که با فروش سهام، مالکیت تامین اعتبار کنند، این سرمایه دیگر نباید پس داده شود. اگر چه فروش این سهام باعث کم رنگ شدن کنترل سهامداران کنونی می شود.

اینکه آیا تصمیمات مالی شامل سرمایه گذاری ، تامین اعتبار یا هر دوی انها می شود به 2 عامل مهم بستگی دارد. ریسک و بازده مورد نیاز به وسیله مطالعات شما درعلم مالیه، شما با این عوامل سرو کار خواهید داشت. بازده مورد نیاز تفاوت بین سود بالقوه و هزینه های بالقوه است. ریسک آن میزان از عدم اطمینان است که مربوط به بازده مورد نیاز است.

 

تجزیه و تحلیل های مالی

تجزیه و تحلیل های مالی، یکی از ابزارهای  مدیریت مالی است که شامل ارزیابی در شرایط مالی و عملکرد یک شرکت تجاری یک وضعیت و یا حتی اقتصاد آن شرکت و پیش بینی شرایط و عملکرد آینده آن شرکت است. به عبارت دیکر این بدان معنی است که میزان ریسک و بازده مورد نیاز را بررسی می کند.

اطلاعات تجزیه و تحلیل های مالی ممکن است در قسمتهایی داخل آن موسسه باشند مانند قسمتهای بازاریابی وتولید و یا از سازمانهایی که دارای اطلاعات حسابداری هستند و یا از کمپانی های فروش اطلاعات مثل شرکت مالی (bkoomberg) یا خدمات سرمایه گذاری (Moody) و شرکت همکاری استاندار و پور (stanadad .. FOOR) همچنین ممکن است از انتشارات دولتی مثل Federal Reserve Buleth استفاده شود. نشریات مالی مثل Fartune,forbes,Business week, wall street jornal هم اطلاعات مالی و اطلاعات اقتصادی (شامل صنایع، بازارها و اقتصاد) را منتشر می کند ولی امروزه بیشتر اطلاعات در اینترنت موجود است.

در یک شرکت بررسی های مالی ممکن است نه تنها برای ارزیابی عملکرد آن شرکت به کار رود بلکه برای ارزیابی قسمتهای مختلف از شرکت، بخشها و خطوط تولید نیز به کار می رود. این تجزیه و تحلیل ها ممکن است هم به صورت دوره ای و زمانی که مورد نیاز است انجام شود تا بتواند نه تنها تصمیمات مالی درست و آگاهانه را تضمین کند.  بلکه به عنوان کمکی برای اتخاذ سیاستهای شخصی و سیستم های تشویقی مورد استفاده قرار گیرد. در بیرون از این موسسه، تجزیه و تحلیل های مالی ممکن است برای تعیین ارزش یک مصرف کننده جدید استفاده شود تا به وسیله آن توان منابع را برای شرایط  قرارداد  بلند مدت و همچنین عملکرد بازاری رقیبان را ارزیابی کنند. موسسات و سرمایه گذرانی که دارای زمان ونظر کارشناسی و یا منبعی که این بررسی های مالی را انجام می دهند نیستند ممکن است خود مبادرت به خرید این تجزیه و تحلیل ها از شرکتهایی که در این زمینه تخصص دارند بکنند چنین شرکتهایی می توانند گزارشاتی از از تجزیه و تحلیل های کاملاً دقیق با جزئیات کامل گرفته تا بررسی های ساده تجاری را انجام دهند.

برای مثال شرکت خدماتی (Dun and Bradstreet)  اعتبار سیاری از موسسات را از شرکتهای بزرگ گرفتند تا تجارتهای محلی را بررسی کند. مثالهای دیگر مانند شرکت خدمات مالی Fitch,Standard and poor,Moody می باشند که ارزش و اعتبار اوراق قرضه ای که به وسیله شرکتها صادر می شود را ارزیابی می کنند و این نظرات را در قالب رده بندی های که در اسنادی که توسط این سه شرکت منتشر می شوند در دسترس هستند.

 

انواع واحدهای تجاری

مدیریت مالی فقط محدود به حجم عظیمی از موسسات نمی شود. این در مورد تمام حالتهای و اندازه های شغلی مورد نیاز و ضروری است. 3 شکل اصلی از سازمانهای تجاری ، تک مالکی، شرکتهای تضامنی وشرکت های سهامی هستند. این سازمانها در تعدادی از ویژگیها با هم فرق می کنند که از آن دسته که در تصمیم گیری های تجاری تاثیر دارند عبارتند از:

 

1          راه و روشی که این موسسات مالیات می دهند.

2          تا چه حد مالکان در تصمیم گیری ها اعمال نفوذ می کنند.

3          تعهد مالکانه

4          سهولت در انتقال سهم مالکیت

5          تداوم فعالیت های واحدهای تجاری

 

تک مالکیتی

ساده ترین و رایج ترین شکل واحدهای تجاری حالت تک مالکیتی  است یعنی اینکه آن تجارت توسط یک نفر کنترل می شودو یک نفر صاحب آن است که آنـرا مالک می نامند. به دلیل اینکه نیازمندی های قانونی کمی وجود دارد تا یک واحد تجاری تک مالکیتی به وجود بیاید این فرم به وسیله بسیاری از افرادی که یک کار موسسه ای را آغاز می کنند انتخاب می شود. مالک چنین شرکتهایی به خاطر سود شخصی خودش و بدون کم گرفتن از کسی دیگر به جز کارمندانش کارها انجام می دهد. مالک این نوع شرکتها تمام درآمدهای آن شغل را به تنهایی دریافت می کند و به تنهایی تصمیم می گیرد که آیا درآمد حاصل را دوباره سرمایه گذاری کند و یا برای مصارف شخصی مصرف نماید.

مالکان در مقابل  تمام قرض و بدهی ها در آن شرکت پاسخگو و مسئول هستند. در واقع این مالکان هستند که بدهی ها را در شغل و تجارت خود بالا می آورند اگر دارایی های موجود برای پرداخت بدهی کافی نباشد مالکان باید بدهی شرکت را از اموال شخصی خود بپردازند.

اگر نقدینگی بیشتری از میزان نقدینگی که به وسیله فعالیتهای تجاری شرکت برای انجام فعالیت و توسعه شرکت به دست می اید نیاز باشد مالک از دارایی های شخصی خویش استفاده نماید یا قرض کند برای بیشتر شرکتهای تک مالکیتی ، بانک به عنوان مکانی برای قرض کردن پول به حساب می آید و اگر چه محدودیتهایی برای بانکها در مورد میزان پولی که می توانند به واحدهای تجاری تک مالکیتی پرداخت کنند وجود دارد که در بیشتر مواقع نسبتاً پول کمی را می توانند پرداخت نمایند.

مالک چنین واحدهای تجاری زمان پرداخت مالیات گزارشی را از درامدهای شخصی خود ارائه می دهند درآمدهای تجاری به عنوان درآمدهای شخصی مالک به شمار می رود. دارایی های واحد تجاری تک مالکیتی ممکن است به شرکتها یا موسسات دیگر فروخته شود زمانی که حالت تک مالکیتی شرکت از بین برود یا مالک می میرد به هر نحو دیگر وضعیت تک مالکیتی از بین می رود. اگر چه زمانی که مالک می میرد دارایی های او به وارثش می رسد.

 

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: پروژه و تحقیق آماده: مقدمه ای بر مدیریت مالی و تجزیه و تحلیل مدیریت مالی 29 صفحه فایل ورد word

مطالب مرتبط

پروژه و تحقیق آماده: مقدمه ای بر مدیریت مالی و تجزیه و تحلیل مدیریت مالی 29 صفحه فایل


مسجد جامع یزد و بررسی پشت بام مسجد و حضور زنان در آن

TQM و تغییر و توسعه سازمانی بوسیله توماس پاکارد و تشریح جنبه های کلیدی تکمیل تغییر سطح کلان سازمانی

رسها و بررسی پیدایش و ساختمان عمومی و خواص و انواع آنها

سيمان و بررسی تاریخچه و مواد تشکیل دنده و روند تهیه و انواع آن

هنر کاشی کاری و بررسی کاشی و انواع و ساخت آن و بررسی تاریخچه هنرکاشی کاری در جهان و ایران

بررسي اقتصادي راه اندازي كتابفروشي و لوازم التحریر و بررسی مشتریان و مدیریت و سرمایه و بازار و انج

رشته ماشین ابزار و بررسی کارگاه ها و آزمایشگاه ها و دستگاه های آن و آشایی با CNC و کاربردهایش

هزينه يابي كيفيت در پروژه ها و بررسی ساختار و دسته بندی هزینه های کیفیت

مديريت زمان و بررسی اهمیت آن و عوامل اتلاف وقت و مقابله با آنها

مصرف مکمل های غذایی در ورزشکاران م مزایا و معایب و طرز استفاده آنها و بررسی رژیم های بدنسازی

پروژه و تحقیق آماده: بررسی مبانی اقتصاد اسلامی و بررسی مکاتب مختلف توسعه اقتصادی 23 ص

پروژه و تحقیق آماده: بررسی اهميت بهره وري در اقتصاد 25 صفحه فایل ورد word

پروژه و تحقیق آماده: بررسی و آشنايي با شبكه هاي توزيع در صنعت برق 37 صفحه فایل ورد

پروژه و تحقیق آماده: استفاده از شبكه‌هاي حسگر بي‌سيم در حوزه كشاورزي (طراحی و ساخت) 17

پروژه و تحقیق آماده: بررسی و پیاده سازی رای گیری الکترونیکی تحت PHP و بانک اطلاعاتی MySQL – شا

پروژه و تحقیق آماده: بررسی موافقتنامه ها و عملکرد تجارت آزاد 40 صفحه فایل ورد

پروژه و تحقیق آماده: تحقیق در مورد بازاريابی شبکه ای 46 صفحه فایل ورد word

پروژه و تحقیق آماده: بررسی استراتژي های ورود به بازارهاي جهاني و نقش صادرات در جهانی شدن

بررسی و بهبود بخشیدن کیفیت تصویر اثر انگشت و پياده سازی الگوريتم بهبود دهنده کیفیت اثر انگشت

پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع بازارهاي موجود در اقتصاد و انواع انحصار و قوانين ضد انحصار