پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع روش ها و سیستم های انتقال و توزیع برق 46 صفحه فایل و|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع روش ها و سیستم های انتقال و توزیع برق 46 صفحه فایل و

دانلود بهترین فایل پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع روش ها و سیستم های انتقال و توزیع برق 46 صفحه فایل و
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع روش ها و سیستم های انتقال و توزیع برق 46 صفحه فایل و

پروژه-و-تحقیق-آماده-بررسی-انواع-روش-ها-و-سیستم-های-انتقال-و-توزیع-برق-----46-صفحه-فایل-و

فرمت فایل:             word

تعداد صفحات:   46

 

 

 

کابلهای توزیع

کابلهای کششی

            کابلهای کششی تولید شده از مس یا آلومینیوم بخش اعظم سیستم های توزیع را تشکیل می دهند . این کابل ها به مواد عایق نظیر روغن نیاز ندارند که نشست و وارد شدن آن به محیط زیست مشکل آفرین باشد . در ولتاژهای 138 و 239 کیلوولت گرایش زیادی برای استفاده بیشتر از این کابل ها در سیستم های توزیع وجود داشت تا اینکه کابل های نسبتا جدید از جنیس کاغذ – پلی پروپلین – کاغذ و روغن برای ولتاژهای 115 کیلوولت تا 345 کیلوولت رایج شد . بنابراین تحقیقات گسترده ای در زمینه تولید کابل های کششی تا سطح ولتاژ 345 کیولولت آغاز شد زیرا این کابل ها در مقایسه با کابل های دارای عایق نوار سلولز با روغن فشار پایین و فشار بالا هزینه ساخت کمتری دارند و نصب و نگهداری آنها آسان تر است . ولی دشواری ساخت رشته های به هم تابیده تولید این کابل ها را در سطوح ولتاژ بالا کند کرده است . اما استفاده از آنها در ولتاژهای پایین تر چنین دشواری در پی ندارد . تولید حقیقی عایقها به شکل رشته های کشیده شده ، در کابل های که متحمل دمای کمی اند کاربرد دارد زیرا از شدت میدان الکتریکی در ضریب دی الکتریک کمی دارد جلوگیری می کند .

            از سه نوع دی الکتریکی که معولا استفاده می شود پلی اتیلن اتصال عرضی در مقایسه با اتیلن پروپیلن قدرت دی الکتریک بیشتری دارد و XLPE نسبت به پلی اتیلن ارجحیت دارد زیرا پلی اتیلن زودتر از XLPE خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد . برخی اوقات اتیلن پروپیلن به دلیل انعطاف پذیری بیشتر در نواحی سردسیر کاربرد دارد . نفوذ آب به طور خاص و نفوذ میدان الکتریکی به طور کلی همچنان مشکل زاست . مواد جدیدی که بتوانند جلوی نفوذ آب را بگیرند ، همچنین کابل های ضد آب در دست مطالعه اند . کابل ها با تزریق سیلیسیم یا مواد دیگر قادرند در مقابل نفوذ آب بهتر مقاومت می کنند . یکی از پروژه های EPRI مطالعه تاثیر اضافه کردن گاز فشرده SF6 به کابل هایی است که تحت نفوذ آب قرار گرفته اند تا بتوان با این روش عمر مفید کابل ها را افزایش داد . مشکل دیگر کابل های زیرزمینی این است که به دلیل نامعلوم منفجر می شوند . یکی از روشهای رفع این مشکل عایق بندی کابل ها به طرق مختلف است که در بخش بعدی آمده است .

عایق های پیشرفته پلیمری

            از زمان تولید کابل های پلی اتیلن و پلی پروپیلن شاهد پیشرفت چندانی در زمینه کابل های قدرت نبوده ایم . آیا دلیل آن این است که بهترین دی الکتریکها را در 25 سال پیش کشف کرده ایم و در حال حاضر جایی برای پیشرفت نیست ؟ این دلیل چندان هم بی ربط نیست چرا که به راستی نیز چنین بوده است و تیتانات باریم ثابت دی الکتریکی فوق العاده زیاد و خواص فروالکتریکی قابل توجهی دارد . یا شاید هم دلیل آن این باشد که تولید کننده هرگز حاضر نمی شود محصول جدیدی را وارد بازار پایدار محصولات قبلی خود کند و برای خود رقیب ایجاد کند ؟

            عایق های پیشرفته با قدرت دی الکتریک بهتر باعث نازک تر شدن کابل های دیواری می شوند که از دو جهت مفید است . اول اینکه نازکی آنها باعث می شود از درون کانال های فعلی کابل های بیشتری عبور کنند و ظرفیت آنها افزایش یابد . به علاوه ، نازک تر شدن کابل ها باعث انعطاف پذیرتر شدن آنها می شود و کابل ها راحت تر از درون کانال ها عبور می کنند . با این همه این عمل جنبه منفی نیز دارد . در قدرت دی الکتریک بالاتر ، افت ولتاژ درون کابل تغییر نمی کند ولی میدان الکتریکی قوی تر باعث تشدید نفوذ آب و میدان الکتریکی به درون کابل می شود مگر اینکه خود ماده در برابر آن مقاوم باشد .

            پلیمرهای مورد استفاده در کابل های کششی ، متیل پنتین ، پلی مید و سندیوتاکتیک پلی استیرن است . روش دیگر استفاده از پلیمرهای غیر ترموپلاستیک به صورت ورقه ای است . پلی کونیولین یا ایساریل 25 را نیز می توان به صورت ورقه ای به کار برد . به منظور بهبود خواص دی الکتریک از سیلیسیمهای قابل اتصال یا رزینهای پلی بوتادین برای پر کردن حفره های درون عایق کابل استفاده می شود . همه مواد فوق تحت آزمایشهای تسریع شده برای تعیین طول عمر عایق انجام می شود . در انتها ، باید هزینه تولید کابل کمتر از 1 تا 2 دلار به ازای هر فوت کابل است . البته خواص دی الکتریکها تفاوت اساسی ندارد ولی هزینه ساخت آنها کمتر است .

            ثابت دی الکتریک به سه دلیل باید کوچک باشد . اول اینکه میدان الکتریکی در داخل حفره ها حداقل شود . دوم ، تلفات دی الکتریکی که با ثابت دی الکتریک متناسب است کاهش یابد . سوم ، ظرفیت خازنی کابل پایین بیاید و جریانهای نشتی به حداقل برسند . اگر چه مقایسه اطلاعات دی الکتریکی که به دلیل متفاوت بودن شرایط آزمایش دشوار است ، رعایت چهار مورد زیر در انتخاب ماده عایقی جدید باعث افزایش 25 درصدی ظرفیت کابل می شود :

•          قدرت دی الکتریکی بیشتر از 24.105V/cm  ؛

•          ثابت دی الکتریکی کوچک تر از 5/3 ؛

•          حداکثر تلفات کمتر از 10        3 ؛

•          دمای عایق در زمان کار بیشتر از

انفجارهای زیرزمینی

            یافتن محل و رفع علل انفجارهای زیرزمینی در نقاط توزیع و انتقال بسیار ضروری است . این حوادث از این لحاظ اهمیت دارند که باید طوری جلوی وقوعشان را قبل از گسترش گرفت . می دانیم که در محل قوس ، هیدروکربنهای بزرگ به هیدروکربنهای کوچک شکسته می شوند که قابل انفجارند . معمولا ، به دلیل اتصالات ضعیف ، موادی نظیر پلی اتیلن و پلی پروپلن گازهای بی نظیر استیلن ، متان ، اتیلن ، پروپیلن و جز آن تولید می شوند که در محیط های بسته تولید انفجار می کنند . در نتیجه انتقال توان در آینده نزدیک دچار مشکل خواهد شد . مگر اینکه اتصالات ضعیف کاملا برطرف شوند . در بدترین حالت از عایق جدید کاملا عاری از هیدروژن استفاده می گردد . مثل تفلون ، کاپتون یا Kel        F ( جدول 1 ) .

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع روش ها و سیستم های انتقال و توزیع برق 46 صفحه فایل ورد word

مطالب مرتبط

پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع روش ها و سیستم های انتقال و توزیع برق 46 صفحه فایل و


بررسي زنجيره ماركوف و طبقه بندي و محاسبه احتمالات در آن

بررسي مديريت سبد سرمايه گذاري (مديريت سبد سهام) و تحليل سرمايه گذاري در اوراق بهادار

ارائه مدل بهبود داده شده براي كاهش مصرف سوخت در سيستم صف بلوكي و دريافت خدمت در حين رانندگي

مروري بر مثبت انديشي در جامعه شناسي و روانشناسي و اسلام و پژوهشهاي غربي و بررسي اثرات و فوايد آن

بررسي اهميت و تاريخچه ورزش معلولين و مروري بر نقش ورزش در بهبود مشکلات معلولين

بررسي ورزش و تاريخچه و اهميت آن و مروري بر ورزش معلولين در ايران و جهان

بررسي کولر و اجزا و ساختمان آن

بررسي روند و مراحل و فوايد قالب سازي سريع

بررسي افراد سالمند و بحران سالمندي و بررسي گرايش افراد سالمند به خانه سالمندان و مشکلاتشان

بررسي مديريت دانش و رسانه ها و بررسي نقش و جايگاه رسانه ها در حوزه هاي گوناگون جامفه و اقتصاد

پروژه و تحقیق آماده: بررسی و طراحي C.N.C قابل کنترل با P.C – شامل 11 صفحه فایل ورد wo

پاورپوینت آماده: انرژي زمين گرمايي – 33 اسلاید

پروژه و تحقیق آماده: بررسی سیستمهای کنترل گسترده (DCS) بررسی سیستم های کنترل صنعتی

بررسی انواع پست های فشار قوی و انتخاب کلید قدرت و سکسیونر و شینه و ترانسفور ماتورهای جریان و ا

پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع ميكروفونها و مبدلهاي الكتروآكوستيكي 38 صفحه فایل ورد

پروژه و تحقیق آماده: بررسی الكترومغناطيس و كاربردهاي آن 37 صفحه فایل ورد word

پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع سيستم های مخابراتی رادیو و مدولاسیون 28 صفحه فایل ور

پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع منابع تغذیه و منابع سوئیچینگ 46 صفحه فایل ورد

پروژه و تحقیق آماده: بررسی و مطالعه با نحوه‌ی تولید تابلوهای برق صنعتی 48 صفحه فایل و

گزارش کارآموزی در مرکز مخابرات شهر آبپخش پشتیبانی فنی سوئیچ مخابرات 40 صفحه فا