پروژه و تحقیق آماده: بررسی توانمندسازی ERP از طریق تکنولوژی ID اتوماتیک 21 صفحه فایل|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

پروژه و تحقیق آماده: بررسی توانمندسازی ERP از طریق تکنولوژی ID اتوماتیک 21 صفحه فایل

دانلود بهترین فایل پروژه و تحقیق آماده: بررسی توانمندسازی ERP از طریق تکنولوژی ID اتوماتیک 21 صفحه فایل
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
پروژه و تحقیق آماده: بررسی توانمندسازی ERP از طریق تکنولوژی ID اتوماتیک 21 صفحه فایل

پروژه-و-تحقیق-آماده-بررسی-توانمندسازی-erp-از-طریق-تکنولوژی-id-اتوماتیک-----21-صفحه-فایل

فرمت فایل:             word

تعداد صفحات:   21

 

 

 

RFID در برابر تکنولوژی ID اتوماتیک:

   در مورد معنای این دو اصطلاح، شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) و ID اتوماتیک، سردرگمی زیادی وجود دارد. در حالیکه RFID به مدت بیش از 50 سال وجود داشته است، اما ID اتوماتیک نمایانگر رشد جدید تکنولوژی است. هرچند هر دو تکنولوژی در ویژگی های معمولی مشترک هستند، اما چند تفاوت مهم نیز وجود دارد.

   به لحاظ تاریخی، عبارت RFID برای موقعیت هایی به کار رفته است که در آن یک عین خود را از طریق انتقال امواج رادیویی که به وسیله آنتن دریافت شده و به اطلاعات موقعیتی پردازش می شوند، شناسایی می کند. فرستنده های خودکار صوتی در هواپیما های نظامی و تجاری که از ارتباط دو طرفه استفاده می کنند، نمونه های اولیه از تکنولوژی RFID هستند. در این وضعیت، یک سیگنال رادیویی از ایستگاه زمینی یا هواپیمای دیگر پخش شده و فرستنده خودکار صوتی را فعال می کند، که در عوض، سیگنال حاوی اطلاعات مهم مجاورت را باز می گرداند.

   نمونه های دیگر کاربرد برچسب های RFID برای کانتینر های کشتی بخار و اتومبیل های ریلی است. بیشتر این کاربردها مستلزم انواع متفاوتی از ردگیری، ثبت و مدیریت دارایی های سرمایه ای¬اند. این نوع ارتباط دو طرفه به میزان زیادی با کاربردهای خاصی مثل کنترل ترافیک هوایی، هشدار نزدیک شدن و سیستم های مدیریت کارگاه کشتی سازی، همراه و مرتبط هستند. بسیاری در صنعت برای نشان دادن اینکه بازخورد مستقیم شان بین دو شی روی می دهد که با انواع ارتباط RFID همراه است، این کاربردها را تحت عنوان «حلقه بسته» طبقه بندی می کنند. چون بیشتر این کاربردها بسیار تخصصی¬اند، RFID به عنوان تکنولوژی عمدتا انحصاری تکامل یافته که مشخصه آن استانداردهای بسته است.

   هرچند RFID در برخی کاربرد¬های بسیار نوآورانه مورد استفاده قرار گرفته است، اما این تکنولوژی برای زنجیره¬های تامین کاربرد انبوه پیدا نکرد، که دلیل آن هزینه های برچسب¬های الکترونیک است که انرژی¬شان از باتری های کوچک و نسبتا گران تامین می شود. رکود تولید در سال¬های اخیر،  سرهم بندی قابل تغییر و و روش های تولید ارتعاشی، پتانسیل قابل توجه را در قرار دادن ترانزیستور های واحد در مداری منسجم و با هزینه¬های بسیار کم ایجاد می کند. پیش بینی ها نشان می¬دهند که نسل جدید برچسب ها به قیمتی ارائه خواهند شد که امکان برچسب زدن منفرد کالاها و پالت¬ها را فراهم می¬سازد. در عین حال، در آینده ممکن است قیمت آنقدر پایین باشد که بتوان کالا های مصرفی را در مقیاس وسیع برچسب زد.

   با این روش¬های تولید، تولید تراشه¬های سیلیکونی که برای Auto        ID مورد نیاز است، به عملیات تولیدی مستمر تبدیل می شود؛ بر خلاف روش های دسته ای کنونی که برای تولید مدار های مجتمع که تراشه های سیلیکونی را می سازند، به کار می روند. این پیشرفت و توسعه امکان استفاده از برچسب برای تعداد زیادی از اشیاء، مثل واحدها، کالاها و پالت¬های تجاری در درون زنجیره تامین کالاهای مصرفی، را فراهم می سازد. با توجه به اینکه مقیاس زنجیره تامین خرده فروشی شامل میلیاردها آیتم می¬شود، کنسرسیوم های صنعتی خیلی زود به لزوم وجود زیرساخت تکنولوژی اطلاعات فراگیر برای مدیریت تعداد زیادی از داده هایی پی بردند که احتمالا از مرتبط کردن اشیا به اینترنت در دسترس قرار می¬گیرند. با وجود چنین زیرساختی، سیستم های ERP عملی و امکانپذیر می شوند که ارتباطی مستمر و دو طرفه با اشیایی دارند که در هرجایی از زنجیره تامین واقع اند. این «اینترنتی از اشیاء» قابلیت اتصال درونی پیش بینی نشده و غیر منتظره ای را ایجاد کرده و بر سیستم ERP در آینده تاثیر قابل توجهی دارد.

   زیرساخت مورد نیاز برای مدیریت اینترنتی از اشیاء، تکنولوژی Auto        ID است، سیستم مستحکم و درونی که از RFID استفاده می¬کند. یک ویژگی مهم تکنولوژی Auto        ID استانداردها و پروتکل¬های باز برای برچسب¬ها و Readerها است. این بدان معناست که برچسبی که به وسیله تولید کننده¬ای ساخته می¬شود، می¬تواند با استفاده از تجهیزات تولید شده بوسیله تولید کننده¬های مختلف، خوانده شود. این نوع قابلیت کارکردن درونی بین برچسب¬ها و Readerها، برای کاربرد¬هایی در مقیاس وسیع در دورن زنجیره های تامین، مهم و اساسی است.

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: پروژه و تحقیق آماده: بررسی توانمندسازی ERP از طریق تکنولوژی ID اتوماتیک 21 صفحه فایل ورد word

مطالب مرتبط

پروژه و تحقیق آماده: بررسی توانمندسازی ERP از طریق تکنولوژی ID اتوماتیک 21 صفحه فایل


آشنایی با هنر مجسمه سازی در یونان باستان

آشنایی با هنر و صنعت کاشی کاری و پیشینه آن در ایران

آشنایی با هنر ایران در عهد هخامنشيان و اشكانيان و تيموريان و ساسانيان

آشنایی با هنر و عصر بارئک و مبانی و سیرتاریخی آن

آشنایی با هر آفریقای سیاه و هنرهای کهن و مروری بر هنر سرخپوستان آمریکای شمالی

آشنایی با هندوانه و نیاز اکولوژیکی و کاشت و داشت و برداشت آن

آشنایی با ورزش هندبال و قوانین آن

آشنایی با هندسه تحیلی و مباحث آن

آشنایی با موتور های جستجو گر در جهان و طرز کار آنها

آشنایی با انواع ارتباطات و رسانه ها و زبان بدن

پاورپوینت آماده: بررسی شبکه های ATM یا دستگاه های خود پرداز 14 اسلاید

پروژه و تحقیق آماده: بررسی مشکلات و آسيب ‏هاى روانی ناشی از اينترنت 33 صفحه فایل ورد

پروژه و تحقیق آماده: بررسی انواع طلاق و عوامل موثر بر طلاق و تاثیر طلاق بر فرزندان 49

پروژه و تحقیق آماده: بررسی تاثیر فرسایش آبی خاک بر کیفیت و حاصلخیزی خاک 54 صفحه فایل

پاورپوینت آماده: بررسی انواع اصول و استانداردهای رمزنگاری – 32 اسلاید

طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي آموزشـگاه علـمی آزاد 15 صفحه فایل ورد word

پروژه و تحقیق آماده: سمینار آماده بررسی جامع روش های تشخیص هویت 50 صفحه فایل ورد

ايجاد تغييرات در AHP با سلسله مراتب غير خطي و وجود روابط رياضي مابين معيارها و زير معيارها

طرح توجيه فني، مالي و اقتصادي توليـد تافي و شكـلات با ظرفيت 600 تن در سال 23 صفحه فایل

پروژه و تحقیق آماده: بررسی تاثیر تنش خشکی بر ويژگي های فيزيولوژيک گندم 32 صفحه فایل و