کشت و پرورش سبزي و صيفي جات در ايذه|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

کشت و پرورش سبزي و صيفي جات در ايذه

دانلود بهترین فایل کشت و پرورش سبزي و صيفي جات در ايذه
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
کشت و پرورش سبزي و صيفي جات در ايذه

کشت-و-پرورش-سبزي-و-صيفي-جات-در-ايذه

کشاورزي امروز در حال پيشرفت است و کشور ايران در رابطه با کشاورزي يکي از کشورهاي مهم دنيا به حساب مي آيد . بسياري از امامان و پيامبران ما نيز در گذشته با توجه به روايت کار کشاورزي را انجام مي دادند و کار کشاورزي از زمان هاي گذشته نيز وجود داشت .

کشت و پرورش سبزي و صيفي جات در ايذه     

ميزان مصرف سبزي ، در ايذه پس از گندم و برنج در رتبه سوم قرار دارد . سبزي و صيفي جات منبع خوبي براي انواع ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز بدن انسان به حساب مي آيد . و در سلامتي انسان نقش زيادي دارند . معمولا" بايد همراه با غذا سازي سبزي وجود داشته باشند . پرورش سبزي نسبتا" آسان بوده و زمان کمتري نسبتا" به بقيه محصولات احتياج دارد . ويتامين D در تمام سبزي ها وجود دارد .اين ويتامين باعث استحکام استخوان ها ميشود . اين ويتامين در درمان بيماريهاي داندان نيز موثر است تمام سبزي ها بويژه ويتامين E دارند و ويتامين E نازايي در زنان را برطرف ميکند . سبزيهايي مثل هويج ، پياز ، کدو ، گوجه فرنگي و انجير داراي مقدار زيادي آهن ميباشد .

 

توليد سبزي در خانه:

در اين روش سبزي هاي مورد نياز را به مقدار کم در باغچه ها يا باغ هاي خانگي پرورش مي دهند ، زمين سبزي کاري شده بايد خاک خوب و مناسب داشته باشد بعلاوه زميني که سبزي در آن کاشته ميشود بايد زير نور خورشيد باشد تا سبزي ها به اندازه کافي و خوب رشد کنند .

تاثير آب در سبزي :

بيشتر مواد تشکيل دهنده سبزي آب است ، بيش از 90 درصد وزن سبزي برگي مثل کلم، کاهو ، جعفري آب است و بيش از 95 درصد سبزي هايي مثل هندوانه ، خربزه و طالبي آب است . سبزي ها در مقايسه با ساير گياهان به آب احتياج دارند .

 تاثير خاک در سبزي :

سبزي بايد در خاک خوبي کاشته شود تا خوب رشد کند و سبزي هاي تازه اي بدست بياوريم . انسان بايد از سبزي استفاده کند . که تازه و سالم باشد تا انسان را مريض نکند .

آب و هوا :

بعضي از سبزي  ها در آب و هواي گرم و بعضي در آب و هواي سرد رشد ميکنند و بعضي از سبزي ها در آبو هواي معتدل رشد ميکنند . بنابراين بايد توجه به آب و هواي شهر سبزي پرورش داده شود .

کشاورزي در شهرستان ايذه به صورت بسيار خوبي انجام ميشود و شهرستان ايذه داراي زمينهاي کشاورزي مثل گندم ، جو، برنج ميباشد . در اطرافشهرستان ايذه زمينهاي خالي زيادي وجود دارد که بيشتر کشاورزان محصولات را در آن ميکارند .

تهيه ي نان ، گوشت ، برنج ، گندم ، جو ، تخم مرغ و شير بسياري ديگر از محصولات توسط کشاورزي انجام مي شود . بسياري از کشورهاي جهان نيز کار کشاورزي را انجام ميدهند .يکي از شغلهايي که درآمد زيادي براي انسان دارد کار کشاورزي است و از طريق کشاورزي انسان مي تواند کارهاي مهم زيادي را انجام دهد .

کارهاي کشاورزي بيشتر به وسيله ي تراکتور انجام ميشود و کارهايي مثل شخم زدن زمين از طريق تراکتور انجام ميشود . کشاورزي روز به روز در حال پيشرفت است و محصولات زيادي را توليد مي کند .

ميوه هاي زيادي نيز  توسط کار کشاورزي بوجود مي آيد . ميوه هايي مثل انار ، سيب ، هلو ، زردآلو و ديگر ميوه ها نيز از طريق باغ هاي کشاورزي بوجود مي آيد . اين ميو ه ها به  بازار مي آيند و مردم آنها را از بازار مي خرند و به مصرف ميرسانند .

 

بررسي خاكهاي شهرستان ايذه :

طبق آخرين آمار كه گرفته شده به ميزان 3/1 از خاكهاي موجود در شهر مورد استفاده كارهاي كشاورزي ميشود يعني 3/1 از زمين هاي شهرستان ايذه مصرف كارهاي كشاورزي ميشود.

خاكها بطور كلي به دو دسته معدني و آلي تقسيم ميشوند .

خاكهاي معدني:

خاكهاي معدني شامل خاكهاي رسي و خاكهاي شني هستند .

 خاكهاي رسي :

 خاكهاي رسي كه به آنها خاكهاي سنگين هم گفته ميشود فاصله بين ذره هاي آن كم است و در نتيجه حركت آب و هوا در آنها كند است . خاكهاي رسي براي سبزيهايي كه دير توليد ميشوند مناسب هستند.

خاكهاي شني :

خاكهاي شني چون فاصله ذرات آن زياد است ، جابجايي هوا خوب در آنها صورت ميگيرد . خاكهاي شني براي سبزيهايي كه زود رشد ميكنند و بزرگ ميشوند مناسب است . چون اين خاكها در بهار زودتر گرم ميشوند و به ويژه  عصرها زود تر سرد ميشوند . خاك بايد از نظر مولد غذايي قوي باشد .

 

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: کشت و پرورش سبزي صيفي جات ايذه تحقیق در مورد کشت و پرورش سبزي تحقیق درسی با موضوع کشت و پرورش سبزي پروژه آماده کشت و پرورش سبزي

مطالب مرتبط

کشت و پرورش سبزي و صيفي جات در ايذه


بررسی تأثیر و نقش دین بر معماری ایران و بررسي نمونه هاي تأثير دين بر هنر معماری

بررسی و مقایسه بانكداري در سوئيس و ايران

بررسي و مقايسه اختلال شخصيت ضداجتماعي بين افراد معتاد و غيرمعتاد

بررسی يك روش مدرن براي آناليز كلاسيك رشد گياهان

بررسی جامع ساختار جامعه شناسی و جغرافیا و آداب و رسوم و بناها و معماری شهر تهران

بررسی و معرفی و خواص شیرین بیان

بررسی احكام روزه و انفاق و ازدواج و طلاق

بررسی انواع خمیرهای بیسکویت و میکسرهای مورد استفاده در بیسکویت سازی

بررسي تاثير استرس و اضطراب (تنيدگي) بر افراد سالم و افراد دارای بيماري ميگرن

بررسی زلزله و مسائل زمين ساختي شهر و منطقه مهاباد

نمونه فرم خام قرارداد اجاره سالن تالار، تجهیزات آن و وسائل

نمونه پرسشنامه درباره سبک رهبری

بررسی انواع دردهای کلیه

بررسی انواع معیارهای انسانی برای سازندگی و خلاقیت

بررسی نقش و جایگاه مذهب در سلامت روان

بررسی جایگاه و نقش فسفر در متابولیسم گیاهان

ترویج کشاورزی بررسی ترویج کشاورزی در اندونزی و فیلیپین

بررسی عشق و محبت از دیدگاه اسلام

چند ضرب المثل از زبان های مختلف جهان

ساختمان و انواع و طريقه تنظيم و عمليات مختلف ماشين هاي تراش