پاورپوینت آماده بررسی وجدان کاری و روابط کار در سازمان|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

پاورپوینت آماده بررسی وجدان کاری و روابط کار در سازمان

دانلود بهترین فایل پاورپوینت آماده بررسی وجدان کاری و روابط کار در سازمان
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
پاورپوینت آماده بررسی وجدان کاری و روابط کار در سازمان

پاورپوینت-آماده-بررسی-وجدان-کاری-و-روابط-کار-در-سازمان

وجدان کاری 

مفاهیم متفاوتی در ابعاد روان شناختی وجدان مطرح شده است . برخی وجدان را به معنای آگاهی از اندیشه پنهانی انسانی دانسته اند . گروهی وجدان را دریافت ، درک ، توجه به درجاتی ازکنترل اندیشه یا مشاهده و تشخیص مربوط به خود فرد را مطرح کرده اند . دسته ای وجدان را مشابه از درون آگاه شدن و عامل ابراز قوه قضاوت کردن بیان نموده اند و برخی وجدان را به معنای مالکیت تمامی قوای ذهنی می دانند . استعدادی که به تشخیص نیک و بد می پردازد و برای امور ارزش قائل است و نیک و بد را از هم متمایز می سازد و برای ما نوعی الزام ایجاد می کند . یعنی تکلیف را به ما نشان می دهد وجدان نام دارد .

وجدان بایستگی ها را از نبایستگی ها و شایستگی ها را از ناشایستگی ها تفکیک می کند وجدان قاضی امین است وجدان راهنمایی مطمئن و نظاره گری امین است و در نظاره خود هیچ بازیگری ندارد . وجدان خلوتگاهی است که در آنجا انسان با خود به گفتگو می پردازد و در حقیقت وجدان قطب نمای بشر است . در صورتی که انرژی های مربوط به وجدان به سوی کار متمرکز و معطوف شود وجدان کاری نام می گیرد . وجدان کاری هر یک از افراد با توجه به مولفه ها و عوامل گوناگون بالا شکل می گیرد و با توجه به پدیده جمع افزایی ( سینرژی) رنگ خاصی پیدا می کند و به اشکال شخصیتی منحصر به فرد تحول می یابد . از نظر تعریف ، وجدان کاری عبارت است از حس اخلاقی که کار خوب و تمام را از کار ناپسند وناقص تمیز داده به انجام آن گرایش داشته و از انجام این پرهیز می کند .

 

 

وجدان کاری و انضباط اجتماعی 

وجدان کاری به عنوان اصول و قوانین اخلاقی درون زایی است که رفتار با کار صحیح را تقویت کرده وشناخت درست وظیفه و احساس صحیح مسئولیت نسبت به انجام تکالیف و انجام دقیق وظیفه را به انسان می دهد . وجدان کار یک عامل درونی و خود کنترلی و به عنوان ناظری دائمی در تمامی مراحل فعالیت فرد در جامعه محسوب می شود که مستقیماً بر کیفیت و کمیت کار تأثیر می گذارد .

انضباط اجتماعی مجموعه الگوی رفتاری فرد در جامعه است . به عبارت دیگر انضباط اجتماعی یعنی احترام به ارزشهای اجتماعی و احترام به حقوق دیگران و مسئولیت پذیری در روابط اجتماعی .

انضباط اجتماعی یک عامل بیرونی و به مثابه بستری است که این امکان را فراهم در جامعه پروش و رشد یابند تا اثربخشی بیشتری در این زمینه بدست آید . وجدان کاری و انضباط اجتماعی دو عامل مهم با اثرات متقابل بر یکدیگر محسوب می شوند .

اولی با اعمال کنترل از درون و دومی با اعمال کنترل از بیرون بر هر یک از افراد جامعه ، زیربنای مستحکمی را به وجود می آورند تا نتیجه کار نیروی انسانی دارای کمیت و کیفیت برتر شود . وجدان کاری را نمی توان جدای از نظم و انضباط اجتماعی در نظر گرفت . زیرا انجام صحیح وظیفه و بهسازی مداوم آن خود موجب ایجاد نظم و انضباط اجتماعی می گردد و از سوی دیگر رعایت وجدان کاری مستلزم وجود محیطی منظم و منضبط خواهد بود .

 

 

رابطه بهره وری با توسعه پایدار 

تأکید بر بهره وری یک ضروریت ملی ، انقلابی و اسلامی است . در سایه بهره وری ، افزایش راندمان کار و استفاده مطلوب از امکانات ، توسعه ، خودکفایی و استقلال اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی فراهم خواهد شد . مطالعات نشان داده است که بین بهره وری و توسعه پایدار ارتباط مستقیم و بین بهره وری و فقر ارتباط غیر مستقیم و معنی داری وجود دارد . بدین معنی که افزایش بهره وری کاهش فقر و حرکت به سمت توسعه پایدار را به دنبال خواهد داشت . آمار و ارقام مربوط به کشورهای توسعه یافته جنوب شرقی آسیا موسوم به ببرهای اقتصادی ، رابطه بالا را تأیید می کند .

کشورهایی چون اندونزی ، سنگاپور ، مالزی و غیره ... طی سالهای اخیر از کشورهای کم در آمد و عقب مانده به کشورهای پیشرفته با درآمد بالا تبدیل شده اند . برای مثال بر اثر رشد اقتصادی ، درآمد سرانه سنگاپور از 1300 دلار در سال 1960 به 31200 دلار در سال 1994 رسیده یعنی 24 برابر رشد داشته است . معجزه کشورهای آسیای شرقی معلول تلفیقی از سیاستهای سالم توسعه دخالتهای مناسب در امور اقتصادی و سرعت فوق العاده در گردآوری سرمایه فیزیکی و انسانی است . نسبت بالای سرمایه گذاری وتلفیق آن با سرمایه انسانی مبین تقریباًٌ رشد آنان است و بقیه رشد آنان را می توان به عامل سوم یعنی رشد بهره وری منتسب دانست . در میان شاخصهای بهره وری ، بهره وری نیروی انسانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است . آمارهای اعلام شده نشان دهنده آن است که میزان بهره وری نیروی کار در ایران در سال 1369 نسبت به سال 64 حدود 25 درصد کاسته شده است .

 

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: پاورپوینت آماده بررسی وجدان کاری و روابط کار در سازمان پاورپوینت آماده تحقیق درسی پاورپوینت آماده

مطالب مرتبط

پاورپوینت آماده بررسی وجدان کاری و روابط کار در سازمان


بررسی اجزا و اصطلاحات برق و مروری بر برق گرفتگی و برقگیرها

بررسی نرم افزارهایPower Point و access و اصول کار آنها

بررسی کمیته امداد اممام خمینی و تاریخچه تشكيلات و سازماندهي آن

بررسی عوامل روانی زیان¬آور محیط کار و بررسی آن در شرکت ایران خودرو

بررسی عوامل بیولوژیکی زیان¬آور محیط کار و بررسی آن در شرکت ایران خودرو

بررسی بانکداری در ایران و ساختار و فعالیتها و تاریخچه آن

پاورپوینت آماده اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه

بررسی روند تولید در شرکت ایران خودرو

بررسی عوامل فیزیکی زیان¬آور محیط کار و بررسی آن در شرکت ایران خودرو

بررسی بهسازی محیط کار در شرکت ایران¬خودرو و بهبود عملکرد زیست¬محیطی در حوزه فرایند تولید

پاورپوینت آماده بررسی اتفاقات و حوادث دوران نهضت مشروطه

پاورپوینت آماده بررسی کاربرد تکنیکهای تشخیص الگو در ارزیابی تغییرات زمانی و مکانی کیفیت رودخانه

پاورپوینت آماده تحقیقی در مورد دقت مانومتر تفاضلی Barcroft در مطالعات تنفسی

پاورپوینت آماده بررسی انواع ارقام خیار و اصلاح بذر و نقش عناصر غذايي در رشد و نمو خيار

پاورپوینت آماده بررسی نرم افزار حسابداري و انبارداري فروشگاهي فارسيكام

پاورپوینت آماده بررسی جنين زايي و جوانه زنی دانه ها و عوامل موث بر جوانه زنی

پاورپوینت آماده مدلسازي رياضي و رسوب كانال دسترسي به بندر امام خميني(ره)

پاورپوینت آماده بررسی ساختار و دانه بندی و بافت سنگهای رسوبی

پاورپوینت آماده چونگي ساخت وبلاگ و وبلاگ نويسي

پاورپوینت آماده بررسی معماری و سازه ساختمانهای بلند و آسمان خراش ها