بررسی تاریخچه روابط عمومی و روابط عمومی در ايران|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

بررسی تاریخچه روابط عمومی و روابط عمومی در ايران

دانلود بهترین فایل بررسی تاریخچه روابط عمومی و روابط عمومی در ايران
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی تاریخچه روابط عمومی و روابط عمومی در ايران

بررسی-تاریخچه-روابط-عمومی-و-روابط-عمومی-در-ايران

روابط‌عمومی به عنوان يك هنر و فن كه جنبه‌های علمی و عملی آن از اوايل نيمه قرن بيست به تدريج شكل گرفت گرچه برمبنای نيازها و ضرورت‌های جامعه صنعتی روبه رشد غرب به پيدايش درآمد اما پيش از آن نيازمند اشتياق و انديشه خلاق افرای برای فعاليت در عرصه افكار عمومی و اجتماعی برای امتناع و ترغيب بوده است. بيش از 50 سال فعاليت و پايداری روابط‌عمومی همراه با افت و خيزهای پيش‌رو در ايران امروزه فضای نوينی را همگام با توسعه سياسی و اقتصادی و ضرورت‌های جوامع در حال گذار به محك تجربه كشيده است. خواهی نخواهی پيشرفت دانستنيهای انسان پيرامون محيط فعال انسانی كه در آن دانش روابط‌عمومی يكی از مؤلفه‌های پايدار كنونی برای فعاليت، اقدام و توسعه در اين محيط است و آميخته با فن صنعت تبليغات به ويژه در حوزه توليد و خدمات گام برمي‌دارد، ضرورت آموزش‌های نو به نو به عنوان مهارت‌های تكميل و تنظيم و تدوين روش‌های رو به توسعه ناشی از تكامل فزاينده‌ اين دانش برای كارگزاران و فعالان اين عرصه در كشور كه هنوز مرزهای نوينی را به تجربه مي‌گذارند، پوشيده نگزارده است. همگام با اين وضعيت پربار كردن دانش برمی برپايه اخلاق و روان‌شناسی اجتماعی ايراني‌ها بي‌شك هدف هر نوشتاری دراين حوزه از دانش هنوز نوپيموده به شمار مي‌رود. اداره كل تبليغات با رويكرد حمايت از گردآورندگان،‌ متخصصان، فعالان و كارگزاران به دنبال تقويت و توسعه آن جنبش نرم‌افزاری پديد آمد، در عرصه روابط‌عمومی برآمده است و تلاش دارد ضمن تقدير و حمايت از مؤلفان و تدوين كنندگان اين دانستنيها موجب دلگرمی پويندگان نسل در اين راه باشد. اميد كه چنين باشد،‌ اگر خدا خواهد.

روابط عمومی در ايران ( قرن حاضر ) قبل از پيروزی انقلاب اسلامی

در سال 1322 شمسی با تصويب هيأت وزيران ، اداره يی به نام « اداره كل انتشارات و تبليغات » تشكيل شد كه وظيفه اصلی آن بيشتر در جهت انتشارات وتبليغات درآن زمان بود. با تشكيل اين اداره به مرور امر تبليغات و ارتباطات در دستگاه های دولتی مورد توجه قرار گرفت.روابط عمومی به صورت امروزی آن حدود 37 سال در ايران قدمت دارد. اولين روابط عمومی در سال 1327 شمسی از طرف شركت نفت ايران و انگليس در ايران به وجود آمد كه مركز مهم ترين تشكيلات و فعاليت های آن در آبادان بود و در تهران فقط يك دفتر داشت. اين شركت در توسعه فعاليت های خود به تدريج در ساير نقاط ايران از جمله اهواز ، مسجد سليمان ، كرمانشاه و ديگر مناطق نفت خيز اقدام به ايجاد دفاتر نمايند گی كرد. اين روابط عمومی مطابق با سليقه و فكر مؤسسين انگليسی خود" Information "

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: بررسی تاریخچه روابط عمومی و روابط عمومی در ايران تحقیق آماده پروژه آماده تحقیق درسی پروژه پایانی تحقیق جهت ارائه درسی نمونه پروژه آماده تحقیق دانشگاهی کار پژوهشی پروژه جامع و کامل

مطالب مرتبط

بررسی تاریخچه روابط عمومی و روابط عمومی در ايران


دانلود طرح توجیهی: تولید كليد و پريز باراني

دانلود طرح توجیهی: تولید كليد نوري

دانلود طرح توجیهی: تولیدكليد كامپيوتر

دانلود طرح توجیهی: تولید كليد و پريز و قطعات هم رديف

دانلود طرح توجیهی: كوره ذوب القايي و قوس الكتريكي

دانلود طرح توجیهی: تولید لامپ كم مصرف

دانلود طرح توجیهی: تولید ليميت سوئيچ

دانلود طرح توجیهی: تولید مدار چاپي و برد الكترونيكي

دانلود طرح توجیهی: تولید ماشين لباسشويي

دانلود طرح توجیهی: تولید اجاق گاز فردار

بهبود كيفيت چوب به كمك پرتوگاما (چوب پلاستيك)

بررسی تكنولوژي fpga و نرم افزار QUARTUS II

گزارش بازديد از نمايشگاه بين المللي شيريني و شكلات

بررسی توپولوژی شبکه های LAN و جلوگیری از ویروسی شدن فلش ها

بررسی روند تحولات جمعیتی شهر ایلام در طی سی سال

بررسی نما در معماری دوره های مختلف بررسی مفهوم سنتي نما و سه متغير اصلي آن

بررسی جایگاه نثر فارسي در عهد صفوي

بررسی کود دهی و جوانه پاشی پسته و کاشت پسته در خزانه

دستورالعمل و نگهداري تلسكوپهاي بازتابي نيوتني

بررسی توليد الكتريسيته با كمك نيروى جزر و مد دریا