بررسی شرايط كشت و طرز تهيه پنبه|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

بررسی شرايط كشت و طرز تهيه پنبه

دانلود بهترین فایل بررسی شرايط كشت و طرز تهيه پنبه
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی شرايط كشت و طرز تهيه پنبه

بررسی-شرايط-كشت-و-طرز-تهيه-پنبه

پنبه را در مناطقي كه هواي آن مرطوب است مي كارند. پنبه بصورت بوته مي رويد. ارتفاع بوته پنبه 90 تا 120 سانتي متر است و احتياج به هواي گرم و مرطوب به مدت 6تا 7 ماه دارد. محل كشت پنبه، اثر فراواني بر كيفيت آن دارد، از اين رو در دنيا انواع پنبه با كيفيت هاي متفاوت از نقطه نظر طول، قطر و رنگ وجود دارد. به طور مثال پنبه مصري از شفافيت بسزايي برخوردار است و طول الياف آن به طور متوسط 3 تا 5 سانتي متر است و رنگ آن از كرم تا قهوه اي روشن متغير است. اما پنبه هندي داراي الياف كوتاه تري است و از 5/2 سانتي متر تجاوز نمي كند و رنگ آن خاكستري يا قهوه اي است. رنگ پنبه برحسب نوع بذر آن سفيد و زرد و يا صورتي است. نيمي از اين گلها پس از مدتي تبديل به ميوه يا غوزه قابل مصرف مي شوند هر غوزه پنبه از 30 تا 40 تخم به رنگ قهوه اي تشكيل شده است كه اطراف آن را الياف و با كركهاي پنبه پوشانده است. وزن كرك هاي پنبه تقريباً 3/1 وزن غوزه است. غوزه ها معمولاً پس از 45 تا 60 روز بعد از گل دادن شروع به باز شدن مي كنند و پس از رسيدن و خشك شدن پنبه از آن خارج مي شوند. در اين مرحله دوره رسيدن پنبه تمام شده است و عمل برداشت آغاز مي شود. از آنجايي كه معمولاً تمام غوزه ها در يك زمان نمي رسند عمل برداشت چندين بار تكرار مي شود. بهترين زمان برداشت پنبه قبل از فصل بارندگي است. باران براي غوزه هاي باز شده بسيار مضر است و رنگ الياف را تغيير مي دهد. رطوبت برگ ها اغلب باعث وجود لكه هاي زرد يا قهوه اي رنگ روي الياف مي شود.

عمل برداشت ممكن است به وسيله دست و يا با ماشين هاي مخصوص انجام گيرد. برداشت پنبه با دست ممكن است پر خرج تر و طولاني تر باشد اما به مراتب بهتر و تميزتر از پنبه برداشت شده با ماشين است. برداشت مكانيكي در دو مرحله انجام مي شود. مرحله اول برداشت هنگامي آغاز مي شود كه حداقل 60% غوزه ها باز شده باشند. مرحله دوم پس از مرحله اول انجام مي گيرد.

قبل از برداشت با ماشين، گياهان با محلول هاي شيميايي مانند كلرات منيزيم و يا سيانيد كلسيم سم پاشي مي كنند. در نتيجه اين عمل، برگ ها به آرامي خشك مي شوند و مي افتند اين عمل 10 الي 12 روز قبل از عمل برداشت انجام مي گيريد. عمل بي برگ كردن، مقدار وش پنبه را، پيش از سرمازدگي افزايش ي دهد و به علاوه از لكه گذاري روي پنبه جلوگيري مي كند.

خواص فيزيكي:

ساختمان الياف پنبه: پنبه برعكس ديگر الياف داراي يك سلول بلند است. در زير ميكروسكوپ، ليف پنبه تابدار و سطح خارجي آن زبر است. شكل مقطع عرضي پنبه بستگي به درجه رسيدگي پنبه دارد. مقطع عرضي پنبه كالاً رسيده، تقريباً لوبيايي شكل است در صورتي كه مقطع عرض پنبه نارس به شكل u و ديواره سلول آن نازكتر است.

رنگ الياف:رنگ پنبه مرغوب معمولاً سفيد يا كرم روشن است اما پنبه به رنگ هاي كرم، زرد و قهوه اي در طبعيت يافت مي شود. به طور كلي رنگ الياف پنبه به آب و هواي محل و همچنين خاك و نوع بذر بستگي دارد.

الياف پنبه هرگاه در مناطق خشك به عمل آيد، به رنگ سفيد خواهد بود مگر اينكه به علت وجود گرد و خاك تا اندازه اي به رنگ خاكستري درآيد در اين صورت پس از عمليات پاك كردن سفيد مي شود. اگر چنانچه به الياف پنبه باران برسد رنگ آن به صورت آبي روشن درمي آيد. يخبندان و سرما باعث مي شود كه لكه هاي زرد رنگ روي الياف ظاهر شود. هر اندازه رنگ طبيعي الياف پنبه سفيدتر و يكنواخت تر باشد ارزش آن بيشتر است. از اين رو يكي از اهداف مخلوط كردن پنبه قبل از ريسندگي ايجاد يكنواختي در رنگ الياف است.

پيچيدگي و تاب در الياف پنبه رسيده و نارس:

الياف پنبه در امتداد طولي به دفعات پيچيدگي و يا تاب خوردگي دارند و تعداد اين پيچيدگي در هر اينچ 200 تا 400 است، تاب هاي طبيعي الياف پنبه اثر فراواني در استحكام نخ دارد. تعداد پيچيدگي ها در اليافي كه كاملاً نرسيده باشند كمتر است و در الياف نارس اين تعداد بسيار ناچيز است. محفظ لومن كه در امتداد طولي ليف قرار دارد در خاصيت پيچيدگي الياف موثر است. لومن چون در قسمت نوك الياف وجود ندارد پيچيدگي در اين قسمت ديده نمي شود.

 

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: بررسی شرايط كشت و طرز تهيه پنبه تحقیق آماده پروژه آماده تحقیق درسی پروژه پایانی تحقیق جهت ارائه درسی نمونه پروژه آماده تحقیق دانشگاهی کار پژوهشی پروژه جامع و کامل

مطالب مرتبط

بررسی شرايط كشت و طرز تهيه پنبه


بررسی سیستمهای تهويه مطبوع و برجهای خنک کننده و قطعات مكانيكي يخچال و طرز كار آن ها

تغذیه و ورزش و بررسی اهمیت و نقش تغذیه در ورزش و مسابقات ورزشی

بررسی زنجیره تامین و مدیریت آن

بررسی شهر سوخته و وضعیت و ویژگی مردمان آن

تعمير و نگهداري اسيستم های توبین گاز از جمله سیستم روغنکاری و لوله کشی و گازوئیل و ...

عزت نفس و نگاهی به دیدگاه آلفرد آدلردر مورد عزت نفس

بررسی میدان و انواع و عناصر و تحول آن

نگاهی به شکنجه و مجازات و قوانین آن و اعلاميه جهاني حقوق بشر

مروری بر تعزیه داری و شبیه خوانی و پیشینه آن در برخی استانها و شهرها

بررسی تعهد سازمانی و ایجاد کردن آن و ارزیابی کاری و پیشرفت سغلی

بررسی انرژی امواج و جزر و مد

بررسی انواع سیمان و روش تولید سیمان

بررسی مراحل مختلف تولید کمپوست

تشخیص ژنتیکی قبل از لقاح

بررسی مکانیزم و سیستم ترمزهاي چندكاناله و ضدبلوكه ABS

بافت اسکلرانشیم و نقش آن در گیاه

بررسی نقش و جایگاه رسانه ها در ارتباط فرهنگي

نقش وجایگاه رسانه ها در ارتباطات فرهنگي

فرهنگ سازی ترافیک و مدیریت واحد شهری مطالعه موردی شهر مشهد مقدس

بررسی گیاه کدوی تخم کاغذی