پروپوزال آماده: بررسی میزان تاثیر حضور پزشکان متخصص قلب مقیم بر میزان کاهش مرگ ومیر بیماران|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

پروپوزال آماده: بررسی میزان تاثیر حضور پزشکان متخصص قلب مقیم بر میزان کاهش مرگ ومیر بیماران

دانلود بهترین فایل پروپوزال آماده: بررسی میزان تاثیر حضور پزشکان متخصص قلب مقیم بر میزان کاهش مرگ ومیر بیماران
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
پروپوزال آماده: بررسی میزان تاثیر حضور پزشکان متخصص قلب مقیم بر میزان کاهش مرگ ومیر بیماران

پروپوزال-آماده-بررسی-میزان-تاثیر-حضور-پزشکان-متخصص-قلب-مقیم-بر-میزان-کاهش-مرگ-ومیر-بیماران

پروپوزال آماده: بررسی میزان تاثیر حضور پزشکان متخصص قلب مقیم بر میزان کاهش مرگ ومیر بیماران      طرح تحول سلامت      13

 

بیان مسأله

پیش‌بینی شده است که بیماریهای قلبی ـ عروقی به عنوان مهم‌ترین علل مرگ و میر (36%) کل مرگ و میرها در سراسر جهان تا سال 2020 باقی خواهند ماند. (1)

سالانه 17 میلیون نفر در دنیا به علت بیماریهای قلبی ـ عروقی فوت می‌کنند این بیماری‌ها عامل 10 میلیون مرگ از 40 میلیون مرگی است که سالانه در کشورهای در حال توسعه رخ می‌دهد و علاوه بر این یکی از علل عمده ناتوانی‌ها نیز می‌باشند.

در ایران نیز بیماری‌های قلبی و عروقی اولین علل مرگ و میر را به خود اختصاص داده‌اند. (2)

حال با توجه به جایگاه و اهمیت بیماریهای قلبی ـ عروقی در ایران نقش دولت را در لزوم برنامه‌ریزی‌های جدی‌تر و دقیق‌تر در این خصوص آشکار می‌سازد. لذا لازم است تمهیدات مناسب در جهت تشخیص به موقع بیماری‌های قلبی و درمان مناسب برای جلوگیری از هر گونه خسارت ناشی از این بیماری‌ها و متعاقب آن کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی ـ عروقی میسر گردد.

یکی از راههای موثر در کمک به تسریع امر درمان در بیماران قلبی حضور مداوم پزشک متخصص قلب می‌باشد که می‌تواند نقش بسزایی در تشخیص به موقع و درمان مناسب در نتیجه کاهش عوارض ناشی از بیماری و کاهش میزان مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی ـ عروقی گردد.

در گروه بیماری‌های قلبی ـ عروقی نیز انفارکتوس میوکارد شایع‌ترین علل مرگ و میر و از کارافتادگی محسوب می‌شود که اگر درمان در ساعت‌های اولیه انجام گیرد می‌تواند نقش بسزایی در کاهش مرگ و میر آن داشته باشد.

در پژوهشی که توسط دکتر حسینیان و همکاران انجام گرفت نتایج نشان داد که میزان مرگ و میر در بیمارانی که در 2 تا 3 ساعت اول درمان استاندارد را شروع کرده‌اند فوق‌العاده کاهش می‌یابد. (3)

تحقیقات دیگری انجام گرفته است که حضور موثر تیم‌های درمانی را در کاهش مرگ و میر انواع بیماریها مشخص می‌نماید.

در پژوهشی که توسط آذر کبیرزاده و همکاران در زمینه بررسی تأثیر اقامت متخصص بیهوشی در میزان مرگ و میر بیماران انجام گرفت نتایج و یافته‌های پژوهش حاکی از آن بودند که احتمال فوت بیماران در زمان قبل از حضور متخصص بیهوشی 24% و این احتمال در زمان حضور متخصص بیهوشی به 14% کاهش یافته است.

همچنین مدت اقامت کل بیماران نیز از 14 روز به 11 روز کاهش یافته بود. (4)

در تحقیق دیگری که نقش متخصص بیهوشی مقیم در کاهش مرگ و میر در بخش مراقبتهای ویژه مرکز درمانی امام خمینی (ره) ارومیه مورد بررسی قرار گرفته بود نشان دادند که میزان مرگ و میر و میزان بستری در بخش مراقبتهای ویژه 12% کاهش یافته است. (5)

در مطالعه‌ای که توسط فوشز و همکاران انجام گرفت نشان داد که حضور متخصص در بخش‌های بیمارستان نه تنها در بهبودی بیماران تأثیر دارد بلکه حضور متخصص سبب ترخیص مناسب و به موقع و کاهش هزینه‌ها می‌شود. (6)

همچنین در پژوهشی که با عنوان تأثیر حضور تیم احیای ورزیده بر نتایج احیای قلبی ـ ریوی انجام گرفت نشان داد که استفاده از تیم اختصاصی ورزیده برای عملیات احیا به طور چشمگیری فرآیند احیا را بهبود بخشیده و کاهش بروز مرگ و میر را منجر می‌شود.(6)

حال با توجه به اهمیت بیماری‌های قلبی در ایران و آمار بالای مرگ و میر ناشی از آن و لزوم درمان موثر در بیماری‌های قلبی این تحقیق قصد دارد نقش و میزان تأثیر حضور پزشک مقیم قلب بر کاهش مرگ و میر بیماران که خود بخشی از طرح تحول سلامت کشور است که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دستور کار قرار گرفته است بسنجد. به امید اینکه این تحقیق گامی موثر باشد در راستای نقش و اهمیت حضور پزشکان مقیم متخصص قلب در نجان جان بیماران و کاهش مرگ و میر.

 

تعریف واژه‌های اختصاصی (کلیدی)

تعریف نظری مرگ: عبارت است از بین رفتن دائمی تمام نشانه‌های حیات در هر زمانی بعد از تولد زنده (قطعه علایم بدون بازگشت زندگی بعد از تولد زنده)(7)

تعریف عملی مرگ: در این تحقیق منظور از مرگ، فوت بیماران قلبی در بیمارستان به طوری که بیمار بستری شده و پرونده پزشکی داشته باشد.

متخصص قلب: یک متخصص در پزشکی است که با اختلالات قلب سر و کار دارد. این رشته شامل تشخیص پزشکی و درمان اختلالات مادرزادی قلب، بیماریهای عروق کرونری، نارسایی قلب، بیماری‌های دریچه‌ای قلب و الکتروفیزیولوژی است. (8)

پزشک مقیم: به پزشک متخصص (فوق تخصص) فلوشیب گفته می‌شود که از ساعت 2 بعد از ظهر الی 8 صبح روز بعد در روزهای تعطیل و 24 ساعته در روزهای غیرتعطیل در مراکز آموزشی درمانی حضور فیزیکی فعال در مرکز داشته و اقدامات تشخیصی و درمانی مورد نیاز بیماران مرتبط با زمینه تخصصی خود را انجام دهد. (9)

 

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: پروپوزال آماده: بررسی میزان تاثیر حضور پزشکان متخصص قلب مقیم بر میزان کاهش مرگ ومیر بیماران طرح تحول سل تحقیق آماده پروژه آماده تحقیق درسی پروژه پایانی تحقیق جهت ارائه درسی نمونه پروژه آماده تحقیق دانشگاهی کار پژوهشی پروژه جامع و کا

مطالب مرتبط

پروپوزال آماده: بررسی میزان تاثیر حضور پزشکان متخصص قلب مقیم بر میزان کاهش مرگ ومیر بیماران


دانلود طرح توجیهی: کشت یونجه و تولید علوفه به مساحت 200 هکتار

دانلود طرح توجیهی: کشت یونجه و تولید علوفه به مساحت 100 هکتار

دانلود طرح توجیهی: تولید نمک ید دار

دانلود طرح توجیهی: تولید یراق آلات با ظرفیت 600 تن در سال

دانلود طرح توجیهی: پرورش و نگهداري زنبور عسل به ظرفیت 1000 کندو

دانلود طرح توجیهی: پرورش و نگهداري زنبور عسل به ظرفیت 1250 کندو

دانلود طرح توجیهی: تولید كود شيميايي و سريشم از ضایعات کشتارگاه با ظرفيت 400 تن در سال

دانلود طرح توجیهی: تولید ضد یخ گازوییل

دانلود طرح توجیهی: بسته بندی و فراوری روغن زیتون

دانلود طرح توجیهی: طرح خشک کردن ذرت

بررسي عملكرد سياست‌هاي حمايتي دولت در بخش كشاورزي ايران

بررسی ارزش و جایگاه زن در اسلام

بررسی شرايط كشت و طرز تهيه پنبه

بررسی انرژی امواج و جزر و مد

بررسی انواع سیمان و روش تولید سیمان

بررسی مراحل مختلف تولید کمپوست

تشخیص ژنتیکی قبل از لقاح

بررسی مکانیزم و سیستم ترمزهاي چندكاناله و ضدبلوكه ABS

بافت اسکلرانشیم و نقش آن در گیاه

بررسی نقش و جایگاه رسانه ها در ارتباط فرهنگي