بررسی بصيرت و حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

بررسی بصيرت و حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي

دانلود بهترین فایل بررسی بصيرت و حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی بصيرت و حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي

بررسی-بصيرت-و-حفظ-ارزش-هاي-انقلاب-اسلامي

بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، حضرت امام خميني (ره) كه همگان به ذكاوت، هوشياري، دقّت، شناخت، شجاعت واسلام شناسي وخصوصيات ممتاز ديگر و نيز تقوا و ايمان و خداترسي و توكّل و تمّسك به ولايت در كنار آن خصوصيات، در معظم له اذعان دارند      در بسياري از رهنمودهاي گرانسنگ خود، به معرفي و شناساندن دشمنان و شيوه هاي دشمني آنان و حفظ ارزش هاي اسلامي پرداخته و راهكارهاي مقابله را نيز برشمرده اند.

 تعابيري چون خطر، آفت، نگراني، خوف، دغدغه وامثال آنها، در جهت نماياندن اهميت موضوع و حساس نمودن ملّت، نسبت به اين دشمني هاست.ملتي كه مي خواهد راه امام را پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامي 

 با قاطعيت بپيمايد و نام و ياد و راه آن قائد عظيم الشأن را همواره پاس بدارد، نمي تواند نسبت به دغدغه ها و نگرانيهاي آن بزرگوار كم توجه و بي اعتنا باشد.

 بايد در نقش تربيت ديني و احياء ارزشهاي الهي و اسلامي بكوشيم آموزه هاي ديني نه تنها در تربيت فردي كاركرد موثر دارد، بلكه روابط اجتماعي افراد را هم بهبود مي بخشد.

 

انسان وقتي سعي مي كند در مقابل خواسته هاي ديني تسليم باشد و در نتيجه خود را به صفات و كرامت هاي انساني و الهي مزين كند، در امور و تعامل هاي اجتماعي هم موفق خواهد بود، زيرا انسان ها به هر جامعه اي كه متعلق باشند، در متقابل افراد خود ساخته و بهره مند از كمالات اخلاقي، خاضع هستند وبا آنان رفتاري محترمانه دارند. از اين رو، بهترين و نزديكترين راه گسترش اخلاق در سطح جامعه، اهتمام به خود سازي و اصلاح فرد در سايه معارف ديني و ارزشهاي الهي و اسلامي است.

 انسان موجودي دوبعدي است كه هم بايد براي رفع نيازهاي مادي خود تلاش كند و هم بايد به فكر نيازهاي معنوي و اخروي و ارزشهاي الهي خود باشد از اين رو، اسلام به هر دو جنبه توجه كرده است. از ديدگاه اسلام، انسان نبايد براي دنيا، از آخرت دست بردارد و يا براي آخرت، از دنيا دست بكشد، بلكه بايد به هركدام به اندازه خود ارزش و بها دهد. براساس آموزه هاي دين اسلام، دنيا و ماديات را نبايد به كناري نهاد، بلكه بايد از دنياي حرام پرهيز كرد و به جاي آن از دنياي حلال و پاك بهره مند شد.

 بنابراين اگر انسان بكوشد مو به مو به دستورهاي دين اسلام عمل كند و زندگي مادي و اجتماعي خود را براساس آن پي بريزد نه تنها آخرت خود را آباد مي كند، بلكه دنياي او هم لذت بخش و شيرين خواهد شد. دنياي همراه با بصيرت و تدبير و تعقل همراه با ارزشهاي انساني و اسلامي و انقلابي همان احياء دين اسلام و قرآن كه رسول الله براي آن مردم را هشدار و بيدار مي نمود. كه در ولايت عشق حسيني پيروان حقيقي رسول خدا حضرت محمد (ص) باشيم.

 خداوند از روي لطف وكرم، به انسان نعمت هاي زيادي مي دهد نعمت هاي خدا همه در يك سطح نيست، بلكه بعضي مادي و فقط وسيله اي براي گذران زندگي و پلكاني براي ترقي است و برخي ديگر، معنوي و منشاء سعادت و هدايت است، بزرگ ترين نعمتي كه خداوند به انسان داده است

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: بررسی بصيرت و حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي تحقیق آماده ارزش هاي انقلاب اسلامي پروژه آماده ارزش هاي انقلاب اسلامي تحقیق درسی ارزش هاي انقلاب اسلامي پروژه پایانی ارزش هاي انقلاب اسلامي تحقیق جهت ارائه درسی ارزش هاي انقلاب اسلامي

مطالب مرتبط

بررسی بصيرت و حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي


ترجمه و تفسير آيات سوره نساء

بررسي تاريخچه و سير تحولي عکاسي و ظهور آن و مروري بر نخستين عکاسان ايراني

بررسي ميوه هلو و پيدايش و رشد آن و بررسي اثر پكلوبوترازول بر رشد رويشي، گلدهي و كيفيت ميوه در هل

بررسي ورزش و تاريخچه و اثرات آن و مروري بر تغذيه و جايگاه هنر و تکنولوژي و سياست در ورزش

بررسي هنر معرق رو چوب و تاريخچه ان و مروري بر زندگي و آثار استادان امامي و فرشچيان

بررسي تاريخچه واليبال در ايران و جهان

بررسي منبت کاري و تاريخچه آن و مروري بر قابهاي منبت موزه ملي

بررسي زندگي کرم ابريشم و نخ ابريشم و تهيه و خواص آن

بررسي مينياتور و تاريخچه آن و مروري بر روشهاي مختلف طراحي مينياتور

بررسي تاريخچه کشاورزي در جهان و توسعه روستاها و مروري بر اقتصاد ، عمران، مديريت در روستاها

بررسی فرآیند جوش آرگون یا تیگ (TIG)

بررسی تهدید در ماده ۴۳ و ۶۶۸ یا۶۶۹

بررسی موانع و برنامه ها در مديريت مشاركت جو

بررسی ماشین آلات و فرآیند کنسرو سازی محصولات كشاورزي (سبزيها و ميوه ها و غلات و حبوبات )

کروز کنترل چیست و چگونه کار می کند

بررسی فن آوری و نگهداری محصولات کشاورزی

بررسی رفتار سدهاي مخزني عظيم هنگام وقوع زلزله و خسارتهاي ناشي از زلزله

بررسی جرم مستمر و تقسيم جرايم به آني و مستمر

پروپوزال آماده: بررسی میزان تاثیر حضور پزشکان متخصص قلب مقیم بر میزان کاهش مرگ ومیر بیماران

بررسي عملكرد سياست‌هاي حمايتي دولت در بخش كشاورزي ايران