بررسی چگونگی رفتارهای مناسب با كودكان|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-tin-hat

بررسی چگونگی رفتارهای مناسب با كودكان

دانلود بهترین فایل بررسی چگونگی رفتارهای مناسب با كودكان
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی چگونگی رفتارهای مناسب با كودكان

بررسی-چگونگی-رفتارهای-مناسب-با-كودكان

تصور كودك بدون مشكل امكان ندارد. لذا هر خانواده اي بايد بتواند رفتار مناسب و شايسته را با فرزندان خود داشته باشد.البته والدين امروزي توجه كافي را به تعليم و تربيت فرزندان خود د اشته و مسائل كودكان نيزهم قابل فهم و هم قابل درمان است.ضمنا انتظار مي رود همگان بدانند كه همه افراد يكجور نيستند و موقعيتها نيز منحصر به فرد است. پس يك راه حل قطعي ومستقل وجود ندارد. راه حلي كه يك روز در مورد كودكي موثر است ممكنست فردا بي تاثير باشد و يا روشي كه در مواجهه با يك كودك جواب مي دهد شايد با كودكي ديگر بي فايده باشد. پس مي توان فهميد كه در ارتباط با مشكل يك كودكي اگر پيشرفتي مشاهده شد كودك را بايد تحسين نمود و در غير اين صورت بايد روشهاي ديگر را آزمود. همچنين بايد توجه داشت كه در انتخاب هر روش نبايد دركوتاه مدت انتظار پيشرفت زيادي را داشت. وانتخاب اهداف هم بايد متناسب با سن،شخصيت،تواناييها، جنس و ميزان رشد عقلي كودك باشد.

و به هر حال…..

مراحلي كه بهتر است از ابتداي مواجهه كودك با مشكل تا به آخرين مرحله از حل مشكل بدان توجه وعمل نمود را مي توان به صورت زير بيان كرد:

    ابتدا مشكل را تشريح كنيد     رفتارهايي را كه مي خواهيد تغيير دهيد دقيقا مشخص كنيد. رفتار كودك را تجزيه و تحليل و آن را به بخشهاي كوچكتر تقسيم كنيد. مي توانيد روي برگي و در يك ستون،رفتارها يا عادتهاي خاصي را كه دوست داريد كودكتان كمتر آنها را انجام دهد بنويسيد ودر ستون مقابل رفتاري را بنويسيد كه دوست داريد فرزنداتان انها را در بيشتر مواقع انجام دهد.

    در هر زمان بر روي يك مشكل تمركز كنيد     از هر ستون فقط يك مشكل را در نظر بگيريد نه همه و يا بيشتر آنها راه  اين يك مشكلي را كه نظر گرفته ايد بهتر است كم اهميت ترين باشد كه سريعا مي توان آن را حل نمود تا در شروع احساس موفقيت كنيد. هر تغيير در فرزند شما نيز تاثير كلي وموفقيت آميزي را در مسير تربيت صحيح ايجاد خواهد كرد. به همين ترتيب و بتدريج به بقيه موارد مي رسيد. رفته رفته الگوهاي قديمي عوض خواهند شد و خواهيد ديد كه شما و فرزندتان خيلي زود احساس بهتري نسبت به خود و يكديگر پيدا خواهيد كرد.

    سخت نگيريد     تغييرات در كودك وبزرگسال نه در يك شب بلكه به آرامي ومرحله به مرحله ايجاد مي شود مثال كودك دقايق بيشتري را صرف درس خواند مي كند. يا احساس خوبي در رفتن به مدرسه دارد و يا كارهاي خود را خود انجام ميدهد. اين نشانه يك پيشرفت واقعي است كه هم براي والدين هم براي كودك مفيد است.

    هماهنگ و ثابت قدم باشيد     موفقيت شما در تغيير رفتارهاي فرزنداتان نيازمندهماهنگي وثابت قدمي است. در مورد چيزي كه مي گوئيد جدي باشيد، چيزي را بگوئيد كه منظوري از آن داريد و مطمئن شويد كه هر دو يك چيز را مي گوئيد. والدين هر دو در مورد مشكل و راه حل قبل ازدست زدن به هر كاري بايد اتفاق نظر داشته باشند و بعلاوه اگر با افراد ديگر مرتبط با كودك مثل پرستار كودك،معلم او يا ساير اعضا خانواده و هر فرد ديگري نيز كه بطور منظم با كودك ارتباط دارند هماهنگ باشيد نتيجه كار شما بهتر خواهد بود. هميشه يك راه حل را  به اندازه كافي به كار ببريد تا فرصت دستيابي به نتيجه دلخواه را داشته باشيد. معمولا والدين خيلي زود خسته مي شوند و بچه ها اين را ميدانندواگر والدين مقاوم واستوار نباشند، بچه ها به خواسته هاي آنها احترام نمي گذارند و خود را موظف به انجام آنها نمي دانند چون مطمئن هستند كه با كمي گريه واندكي سماجت به هدفشان مي رسند. پس وقتي شما تصميم خود را در مورد اينكه چگونه با يك مشكل روبرو شويد گرفتيد ترديد به خود راه ندهيد. مثال وقتي كودك شما به خريد شكلات مورد نظر خود از سوپر ماركت اصرار و

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: بررسی چگونگی رفتارهای مناسب با كودكان تحقیق آماده پروژه آماده تحقیق درسی پروژه پایانی تحقیق جهت ارائه درسی نمونه پروژه آماده تحقیق دانشگاهی کار پژوهشی پروژه جامع و کامل

مطالب مرتبط

بررسی چگونگی رفتارهای مناسب با كودكان


بررسي عملکرد روزنامه هاي آفتاب يزد و جمهوري اسلامي در نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري

بررسی جايگاه MDA در معماري سيستمهاي سازماني

بررسي معجزات انبياء و تأثير معجزه بروي افكار بشر در زمانهاي مختلف

بررسي مسائل بهداشت حرفه اي در كارخانه داروپخش

بررسی تفاوت وضعيت خانوادگي زنان روسپي و غير روسپي و عوامل موثر بر روسپيگري زنان

بررسی مردم شناسی سیر تحولی ازدواج از دوره قاجاریه تا ایران فعلی

بررسي مشکلات خانوادگی و مالی و تاثیر آن بر سلامت رواني بين دانشجويان و پیشرفت تحصیلی آنها

تعیین رابطه بین مؤلفه‌هاي محيط خانواده و سلامت عمومي زنان باردار

بررسی درجه توسعه یافتگی شهرستان های استان آذربایجان غربی، با استفاده از تکنیک تاپسیس

بررسی و تاثیر کاربرد پراکنده (DG) در سیستم های توزیع الکتریکی

بررسی جایگاه و اهمیت اینترنت در تبلیغات تجاری محصولات

بررسی برنامه های مدیریت ریسک پروژه

بررسی موانع فرهنگي ارتقاء شغلي زنان

بررسی جامع گیاه خیار Cucumber و انواع آن

بررسی زندگینامه و آثار نیما یوشیج

بررسی شرایط نگه داری زرد آلو و نگه داری آن در سردخانه

بررسی علل بروز كمردرد و راههاي پيشگيري از آن

بررسی زیست شناسی كبوتر فاخته يا قمري صخره اي

بررسی فسيل ها و چگونگی ایجاد و تعیین عمر

بررسی عوامل موثر در توسعه کشاورزی